Előző cikkünkben olyan ételekkel foglalkoztunk, melyek rossz hatással voltak emésztésünkre. Most vegyünk pár példát arra vonatkozóan, melyek lehetnek hasznosak.
Joghurt
Milliárdnyi baktérium van a bélben, amelyek segítik az emésztést, és a joghurt tartalmaz bizonyos fajtákat ezekből az egészséges baktériumokból. Érdemes mindennap fogyasztani egy-egy dobozt, így elősegíthetjük a megfelelő emésztést. Részesítsük előnyben a natúr joghurtokat , az ízesített változatokkal szemben.
Sovány húsok és halak
Ha húst akarunk enni, akkor válasszunk sovány húst, mint a csirke vagy hal, ezek sokkal könnyebben emészthetők, mint egy szaftos steak, vagy zsíros sertéshús. A sovány húsok és halak fogyasztásával megelőzhető a vastagbélrák kialakulásának kockázata is.
Teljes kiőrlésű gabonák
A teljes kiőrlésű gabonák, mint a teljes kiőrlésű kenyér, a zab és a barna rizs, jó rostforrás, ami segíti az emésztést. A rost telítettségérzetet okoz és csökkenti a koleszterinszintet, de ez is okozhat felfúvódást , gáz- és egyéb problémákat egyeseknél, ezért érdemes lassan fogyasztani, és inkább többször keveset enni belőle.
Banán
A banán segít visszaállítani a normál bélműködést, főleg abban az esetben, ha valakinek hasmenése van. Visszaállítja az elektrolitokat és a káliumszintet, valamint igen sok rostot tartalmaz.
Gyömbér
A gyömbért évezredek óta használják hányinger, hányás, mozgásszervi betegség, reggeli betegség, étvágytalanság és hasfájás enyhítésére. Ennek ellenére mértékkel fogyasszuk, ugyanis nagy adagban gyomorégést okozhat.
Zöldségek
A teljes értékű gabonákhoz hasonlóan a zöldségek is rostban gazdag tápanyagok, így segítik az egészséges bélműködést. Vitaminokban, ásványi anyagokban bővelkednek, immunrendszerünk fontos építőkövei. Fontos, hogy nyers formában is fogyasszunk belőle naponta, hisz a tápanyagok nagy része így hasznosul a leginkább.