Sajt
A sajtokban általában meglehetősen sok zsír van, ezért a fogyókúrázóknak az szokták javasolni, hogy ne egyenek belőlük túl sokat. Ugyanakkor a sajt nagyszerű fehérjeforrás, és sok benne a csontok egészségéhez szükséges kalcium és foszfor.
Burgonya
A krumplinak magas a glikémiás indexe, ezért sok diéta javasolja elhagyását. Csakhogy sok benne a kálium is, amely fontos, hogy izmaink megfelelően működjenek. Ha nem olajban, hanem héjában sütve vagy főzve fogyasztjuk, akkor alkalmanként nyugodtan ehetünk belőle.
Sör
Az alkohol nem egészséges, ez tiszta sor, ráadásul a sörben kalóriából sincs kevés. Ugyanakkor több kutatás is igazolja, hogy a mértékletes sörfogyasztás hozzájárulhat a csontok egészségéhez, mivel szilikon található benne. Emellett van benne B-vitamin és antioxidánsok is, valamint magnézium, szelén, kálium és foszfor. A kulcs a mértékletesség.
Kenyér
A fehér lisztből készült kenyerek és péksütemények valóban nem egészségesek, ugyanakkor a teljes kiőrlésű gabonából készült változatok mértékkel akár napi szinten is bátran fogyaszthatóak. Sok bennük a rost, a lassú felszívódású szénhidrát és a B-vitamin is.
Tojássárgája
Hiába javasolják a diétázóknak, hogy rántottájukat kizárólag a tojás fehérjéjéből készítsék, ez magában nem valami ízletes. Tény, hogy a tojás a sárgájával együtt kalóriadúsabb, viszont a sárgájában van B-vitamin, A-vitamin és E-vitamin , valamint vas és cink is.
Kávé
Egyre több kutatás szól arról, hogy a kávé, ha figyelünk rá, hogy ne vigyük túlzásba, egészséges is lehet. A lényeg, hogy két-három csészénél ne igyunk belőle többet, és ne pakoljuk tele cukorral és zsíros tejszínnel, tejjel. A kávéban sok a B-vitamin, az antioxidáns ; élénkít, hatékonyabb lesz tőle az edzésünk, és segíthet megelőzni bizonyos rákfajták és az Alzheimer-kór kialakulását is.
Forrás: menshealth.com