Magyarországon már az uniós csatlakozás előtt kötelező volt a tápértékjelölés. A belépést követően csak azokon a termékeken kellett feltüntetni az adatokat, amelyek tápanyag-összetételre vagy egészségre vonatkozó állítást tartalmaztak. Emellett a különleges táplálkozási igényeket kielégítő élelmiszereknél a speciális tápértékadatokról tájékozódhattak a vásárlók.
A hároméves átmeneti időt követően 2016. december 13-tól ismét kötelezővé válik a tápértékjelölés feltüntetése az előrecsomagolt élelmiszereken. A régi-új előírás alól néhány termékcsoport mentesül, például a nyers húsok, a fűszernövények , az étkezési só, az asztali édesítőszerek, a rágógumi, a zselatin, valamint a kistermelői és kézműves élelmiszerek.
A csomagoláson a zsír (amelyből a telített zsírsavak feltüntetése külön is kötelező), szénhidrát (amelyből a cukrok feltüntetése külön is kötelező, a poliolok és rostok feltüntetése pedig ajánlott), fehérje, só mennyiségét minden körülmények között közölni kell. A tápértékjelölésre vonatkozó alapvető előírások részleteiről pedig a NÉBIH honlapján lehet tájékozódni.
Forrás: Nébih