A gabonapehely ízletes reggeli, amelyet évtizedek óta fogyasztanak a világ minden pontján. De tudta például azt, hogy a kukoricapehely ma is pont olyan méretű és alakú, mint amikor több mint száz éve megszületett? A Hvg.hu összegyűjtött néhány kevésbé ismert tényt a gabonapelyhekről!
Véletlenül találták fel
Az 1800-as évek végén John Harvey Kellogg , egy szanatórium főorvosa testvérével, William Keith Kellogg-gal az egészséges étkezés jegyében kukorica, zab és búzaliszt keverékéből granolát készített a betegeinek. William egyszer a búzával kísérletezett, amikor véletlenül túlnedvesítette a szemeket. Nem dobta ki, hanem kinyújtotta és megsütötte. Így születhetett meg a ma ismert búzapehely.
18 focipálya elférne Európa legnagyobb gabonapehelygyárában
A Manchesterben működő hatalmas gyárba havonta több mint 30 ezer tonnányi kukorica érkezik, melyből több mint félmilliárd doboz pehely készül.
Az angolok eszik a legtöbb gabonapelyhet
Nagy-Britanniában fogy a legtöbb gabonapehely Európában. A felnőtt brit lakosság 87%-a fogyasztja előszeretettel, ami napi másfél millió tálnyi finomságot jelent. A rajongást bizonyítja, hogy Londonban van egy olyan étterem is, ahol kizárólag reggelizőpelyheket kínálnak.
További érdekességeket a Hvg.hu cikkében olvashatnak a reggeliről!