Finomabb lesz tőle a tészta
Ha azt szeretnénk, hogy a tésztánk könnyű legyen és ne ragadjon össze, ne olajat öntsünk a főzővizébe, hanem ecetet. Segít kioldani belőle a felesleges keményítőt. Ez a módszer nem csak tésztánál, hanem rizsnél is beválik.
Enyhítheti a leégést
Ha ecetes vízbe áztatott textillel borogatjuk a leégett testrészeket, az hűsíti a bőrt és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot. Emellett enyhíti a fájdalmat és a gyulladást, sőt fertőtleníti is a bőrfelületet.
Helyettesítheti a tojást
Ha sütés közben azt vesszük észre, hogy nincs otthon annyi tojás , amennyire szükségünk lenne, keverjünk össze egy evőkanál ecetet és egy evőkanál sütőport. Ezzel egy egész tojást helyettesíthetünk szinte mindenféle tésztában.
Megkönnyíti a vasalást
Ha egy rész ecet és három rész víz keverékét a vasalandó ruhákra permetezzük, akkor sokkal hamarabb ki tudjuk vasalni a rajtuk lévő gyűrődéseket, ráncokat. Ha a keverékhez pár csepp illóolajat is keverünk, akkor a ruhák kellemes illatúak lesznek.
Tisztítja a hajat
Ha egy evőkanál ecetet összekeverünk két csésze vízzel, a keveréket bevethetjük száraz sampon helyett. Csak permetezzük a hajunkra, segít elpusztítani a fejbőrön a gombákat és megakadályozza a korpásodást is.
Megnyugtatja az irritált bőrt
Ha a bőrünk irritált és viszket, keverjünk egy kevés ecetet a fürdővizünkhöz, segít megnyugtatni a bőrt.
Kitisztítja az eldugult lefolyót
Ha mosogató lefolyójába először fél csésze szódabikarbónát , majd fél csésze ecetet öntünk, segít megszüntetni a dugulást. Hagyjuk állni 15-20 percet, majd öntsünk rá forró vizet.
Forrás: rodalesorganiclife.com