Azt mindannyian jól tudjuk, hogy az eltérő életkorú embereknek különböző mennyiségben van szüksége bizonyos tápanyagokra, vitaminokra , ásványi anyagokra. Ezek a változások igyekeznek követni az eltérő igényeket, melyek összefüggnek például az életmóddal, a fejlődéssel, vagy éppen azzal, hogy az adott életkorban mely betegségek a leggyakoribbak. Természetesen, a megfelelő táplálkozás a jövő szempontjából is fontos: minél egészségesebben táplálkozunk, minél többet veszünk magunkhoz bizonyos tápanyagokból, annál hatékonyabban vagyunk képesek csökkenteni annak az esélyét, hogy kialakuljanak nálunk a leggyakoribb krónikus betegségek.
A húszas éveinkben jobban élvezzük az életet, gyakrabban eszünk omega-3 zsírsavat találhatunk.
A harmincas évek nagyon sok embernél a családalapításról, a gyermeknevelésről szólnak, a nőknek rengeteg különböző feladattal kell szembenézniük, ezért olyan ételeket érdemes fogyasztaniuk, amelyek vitaminokban, ásványi anyagokban gazdagok – ez különösen akkor fontos, ha gyermeket várnak vagy szoptatnak .
A harmincas években emellett elkezdődhet az anyagcsere lassulása, az öregedés első jeleit és észrevehetjük magunkon, ezért érdemes minél több öregedést lassító antioxidánst biztosítani a szervezetünknek. Mondjunk le tehát a finomított szénhidrátokban gazdag ételekről, a plusz kilóktól ugyanis egyre nehezebb lesz megszabadulni. A B-vitaminokban gazdag élelmiszerek, például a teljes kiőrlésű gabonafélék, a zab, a tojás, a sötétzöld leveles zöldségek a fáradékonyság ellen is felveszik a küzdelmet. Az olajos magvak pedig tápanyagokban gazdag, egészséges nassolnivalót jelenthetnek.
A második részben arról olvashatnak, hogyan érdemes táplálkozni a 40-es, 50-es és 60-as éveikben lévőknek.