Mángold
Magas magnéziumtartalma nagyon fontos ahhoz, hogy az energiaszintünket szabályozó biokémiai reakciók megfelelően menjenek végbe az agyunkban. A magnéziumhiány igen gyakori a klinikai depresszióval diagnosztizált emberek között.
Kék burgonya
Ebben a ritka és igen ízletes zöldségfélében sok antioxidáns van, ami segíthet a hangulatingadozásért is felelős sejtszintű gyulladások leküzdésében. A kék burgonya héja pedig jódot tartalmaz, amely segít egyensúlyban tartani a pajzsmirigyet, és ezáltal a kedélyünket is.
Cseresznyeparadicsom
A paradicsom héjában sok a likopin, amely remek gyulladásgátló, továbbá rákmegelőző hatása is van. A cseresznye- vagy koktélparadicsom azért jótékonyabb hatású, mint a nagyobb méretű, mert ha ilyet eszünk, több héjat fogyasztunk.
Fekete szemű bab
Magas folsavtartalma fontos szerepet játszik a dopamin, a szerotonin, illetve a noradrenalin termelésében - ha ezek a vegyi anyagok nincsenek jelen megfelelő mennyiségen a szervezetünkben, akkor ez feledékennyé, feszültté és álmatlanná tehet minket.
Oregánó
Illóolajaiban nagyon sok olyan anyag található (például kvercitin), amely segít felvenni a harcot a depresszióval , a kimerültséggel és a stresszel.
Napraforgó
A napraforgó magjában sok a fenilalanin, márpedig a szervezetünk ebből az aminosavból állítja elő a noradrenalint.
Levendula
A levendulaillatot évszázadok óta használják feszültségoldásra és nyugtatásra az aromaterápiában, így akár illóolaj, akár illatpárna formájában használjuk, nem nyúlhatunk mellé.
Forrás: womenshealthmag.com