Az ügynökség a Hungry Jackkel, a Burger King ausztrál partnerével hozta létre a v2food nevű céget. A cél, hogy a hüvelyesekből készített szendvicsbetét textúrájában és ízében is a marhahúsra hasonlítson, viszont rostokban és tápanyagokban gazdagabb, valamint környezetbarátabb változat legyen.
Fókuszban a fenntarthatóság
Ausztráliában 289 százalékkal nőtt a húsmentes hamburgerek iránti kereslet 2010 és 2019 között. A CSIRO előrejelzései szerint a növényi alapú fehérjetáplálékok több mint hatmilliárd ausztrál dollár értékű iparággá nőnek 2030-ra. A Hungry Jack tulajdonosa, Jack Cowin azonban úgy véli, az iparágat nem kell a marhahúságazat ellenségének tekinteni.
"Más közönséget célzunk meg: azokat, akik fenntarthatósági okok miatt most nem vásárolják a termékeinket" - mondta. A v2food igazgatója, Nick Hazell úgy véli, a világ húsfogyasztásának növekedése miatt szükség volt a közös cégre . "A tízmilliárdhoz közelít a világ népessége, miközben az egy emberre eső húsfogyasztás is növekszik. A kalkulációk azt mutatják, valóban lehetetlen jóllakatni az egész emberiséget" - magyarázta.
A "hamis húsról" sokan azt gondolják, hogy egészségesebb, mint a valódi, ám Christina Pollard táplálkozás- és közegészségügy-szakértő szerint ez nem feltétlenül igaz. A hamishús-pogácsák ugyanis gyakran ugyanúgy tele vannak zsírokkal és sóval, mint az eredetiek. Ráadásul mindkét változat a túlzottan feldolgozott ételek közé tartozik.