Okok, amiért reggeli után is éhesek vagyunk

Attól, hogy nem fánkot vagy cukros gabonapelyhet reggelizünk, még nem biztos, hogy valóban egészségeset ettünk, és az sem, hogy nem leszünk éhesek ebéd előtt. A napi első étkezés összetevőit körültekintőbben kell megválogatni, mint gondolnánk, különben azon kaphatjuk magunkat, hogy már 11 órakor kopog a szemünk, és nassolni kezdünk.

Túl sok gyümölcsöt eszünk

Reggelire egy smoothie sok gyümölccsel jó ötletnek tűnik, hiszen a friss összetevőkben sok a vitamin, a rost és az ásványi anyag - csakhogy a cukor is, így önmagukban fogyasztva hamar megemelik a vércukorszintet, amely ha visszaesik, erős éhségérzetet okoz. Ezért a smoothie-k felét mindig valamilyen zöldségből készítsük: jó választás lehet a répa, a cékla vagy a spenót, és használjunk hozzá valamilyen tejet vagy magtejet, mert a fehérje is lassítja a cukor felszívódását. Az is jó megoldás, ha növényi tejjel készült zabkását fogyasztunk gyümölcsökkel - lényeg, hogy ne együk ezeket magukban, ha nem akarunk hamar éhesek lenni.

Gluténmentes ételeket választunk

Attól, hogy reggelire gluténmentes gofrit, péksüteményt vagy palacsintát eszünk, még nem leszünk egészségesebbek, sőt: ezek a verziók szinte mindig több szénhidrátot tartalmaznak, mint amelyek teljes kiőrlésű lisztből készülnek. Utóbbiak lassabban szívódnak fel, így hosszabb időre lakatnak jól. Ha palacsintára vágyunk, törjünk össze villával egy banánt, keverjük össze két tojással és egy evőkanál kókuszliszttel, majd süssük ki kókuszzsíron vagy vajon. Egy kis mogyoróvajjal remek reggeli - a pluszfehérje még tovább lassítja a felszívódást.

Ha a zabkásánkba túl sok mézet teszünk, éhesek lehetünk reggeli után
Ha zabkásánkba túl sok mézet teszünk, éhesek lehetünk reggeli után

Nem figyelünk oda, mit adunk zabkásánkhoz

A zabkásához kevert barna cukor, juharszirup és méz egészségesnek tűnhet, akárcsak a szárított gyümölcsök, pedig ezek mind emelik a vércukorszintet. Így a zab hiába lassú felszívódású, valójában cukorbombát fogyasztunk. Helyettük inkább eritrittel, esetleg fehérjeporral dobjuk fel a zabkását, keverjünk bele fahéjat, vaníliát, esetleg egy kevés bogyós gyümölcsöt. A dió és a mandula vagy a mogyoróvaj hozzáadása is jó ötlet lehet.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Milyen a jó reggeli? Mikor van a reggeli ideális időpontja? Miből mennyit együnk és igyunk? Minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk az ideális reggeliről .

Nem megfelelő fehérjeport használunk

Sokan indítják napjukat fehérjeturmixszal, de ilyenkor is nagyon fontos, hogy alaposan nézzük át az összetevők listáját, mert sok termék tartalmaz például kukoricaszirupot. Ha olyan összetevőket látunk a csomagoláson, mint a glükóz, a dextróz, a méz, a malátaszirup, a maltodextrin vagy a melasz, akkor inkább ne vegyük meg. Ilyesmit szakboltban vásároljunk, és kérjünk az eladótól alacsony szénhidráttartalmú terméket.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.