Az elfogyasztott ételek számos fajtájú tápanyaggal látják el a testünket, amelyek közül a fő energiaforrások a szénhidrátok , a zsírok és a fehérjék. Hogy ezeket megemésszük és feldolgozzuk, energiára van szükség. A "negatív kalóriatartalmú étel" kifejezés az olyan ételekre utal, amelyek esetében a megemésztéshez és feldolgozáshoz több energiára van szükség, mint amennyit az adott étel tartalmaz. Tehát - teoretikusan - a fogyasztásukkal fogyni lehet. Ilyen ételeknek bizonyos zöldségeket és gyümölcsöket tartanak, amelyeknek magas a víztartalma.
Ezek közé tartozik a zeller, a sárgarépa, a saláta, a brokkoli, a grapefruit, a paradicsom, az uborka, a görögdinnye, az alma, illetve szokás még idesorolni a citromot, a káposztát, a bogyós gyümölcsöket és a cukkinit. A kérdés, hogy valóban több energiába kerül-e feldolgozni ezeket a szervezetnek, mint amennyit tartalmaznak.
Nos, a helyzet az, hogy nincs valódi tudományos bizonyíték arra, hogy ezek az ételek valóban negatív kalóriákat tartalmaznának. Egyes elméletek szerint a hosszasabb rágás növelheti a kalóriafelhasználást, de az ilyenkor felhasznált energiamennyiség valójában csekélyebb annál, hogy mérhető hatása legyen a fogyásra .
Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy ne lenne érdemes a fenti, alacsony kalóriatartalmú és magas víztartalmú ételekből minél többet fogyasztani. Mindenképpen hasznosak, hiszen még ha nagyobb mennyiséget is eszünk belőlük, akkor sem kell amiatt aggódnunk, hogy túl sok kalóriát viszünk be velük a szervezetünkbe.
Forrás: care2.com