Túl sokat evett? Nézze meg, mi segít másnap

A csábítóan finom ünnepi ételeknek kevesen tudnak ellenállni. Ezért aztán hajlamosak lehetünk arra, hogy túlegyük magunkat: egy számítás szerint a karácsonyi vacsora során a napi ajánlott kalóriamennyiséget vesszük magunkhoz. Ennek azonban a másnapi szenvedés lehet az ára.

Természetesen még akár aznap szembesülhetünk a kellemetlen következményekkel, a túlevés (ráadásul a zsíros, nehéz ételek fogyasztása) ugyanis az egyik leggyakoribb oka az éjszakai gyomorégésnek. Próbáljuk meg egy kicsit megemelni a fejünket és a mellkasunkat, például plusz párnákkal, így kisebb az esélye annak, hogy a gyomorsav visszacsorog a nyelőcsőbe.

Egy túlevős nap után érdemes egy kis szünetet hagyni, visszafogni magunkat az étkezést illetően, hogy a szervezetünk regenerálódhasson. Azonban nem éri meg ostorozni magunkat a választásaink miatt: valószínű, hogy a vacsorát sok nevetés és meghitt, a szeretteinkkel töltött pillanat kísérte, ezért örüljünk ezeknek az emlékeknek!

Következzenek a leghasznosabb ételek a másnapra!

A banánt könnyű megemészteni, nem igényel túl nagy erőfeszítéseket a gyomrunktól a feldolgozása. A benne található rostok hozzájárulnak az emésztés normalizálásához. A banán gazdag káliumban, ez az ásványi anyag pedig fontos az emésztőrendszer megfelelő működéséhez is.

A banán magas rosttartalma segíti az emésztést
A banán magas rosttartalma segíti az emésztést

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A narancslében található savak segíthetik a gyomor munkáját, a benne található vitaminok pedig segítenek feltölteni a szervezetet. A narancslét legjobb evés előtt, szénhidrátok nélkül elfogyasztani, különben csak megterheli a gyomrot!

Tipp A bejglivel, ünnepi ebédekkel és vacsorákkal tarkított időszakot sokan csak lassan múló bűntudattal élik meg. Nem kell így lennie, ha odafigyelünk egész decemberben! Tanácsokat ide kattintva talál!

A fűszerek közül a köménymagnak vannak gyomorkímélő, emésztést segítő hatásai. Stimulálja a legfontosabb méregtelenítő szervünket, a májunkat, így az több epét termel, ez pedig segíti a jobb emésztést, elsősorban a zsírok lebontását.

Az egyszerű, fehér főtt rizs szintén alkalmas lehet egy lakomázással töltött este után: az íze semleges, könnyen emészthető, nem túl magas a rosttartalma, és nem irritálja tovább az egyébként is megterhelt gyomrot. Hasonló hatású ételek az egyszerű pirítós (vaj nélkül) és a főtt krumpli.

Az almaecetnek számos nagyon pozitív hatása van az egészségünkre, az egyik ezek közül az emésztés javítása. Keverjünk el egy evőkanál almaecetet és egy evőkanál mézet egy bögre langyos vízben, majd igyuk meg. Ez enyhíti a székrekedés tüneteit, javítja az emésztést, megszünteti a görcsöket is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra