Mi történik, ha éhgyomorra meleg, mézes vizet iszunk? - teszik fel a kérdést a több közösségi oldalon is olvasható cikkben. Akinek van egy kis józan paraszti esze, erre azt válaszolja, semmi, esetleg megemelkedik az illetőnek a vércukorszintje, ideiglenesen csökken az éhségérzete, de ha rendszert csinál a mézes víz ivásából, esetleg elhízhat - mielőtt gyógyhatást tulajdonítanánk az otthoni keveréknek, érdemes előtte elolvasni a kodpiszkalo.blog.hu cáfolatát.
A legtöbben tudják, hogy milyen csodálatos egészségügyi hatásokkal rendelkezik a méz, de keverjük össze azt meleg vízzel. Az eredmény fantasztikus. A méz vízzel kombinálva egy olyan vegyületet eredményez, mely növeli a víz gyógyítóképességét.
A mézes víz sem hatékonyabb, mint a mézes tea
Ha így lenne, valószínűleg komoly veszéllyel számolhatnánk egy-egy kanál méz elnyalogatásakor. A méz és a víz tehát csak keveréket képeznek egymással. A keverék fizikai változás (pl. oldódás) eredményeként keletkezik, és összetétele nem állandó. A keverék további fontos tulajdonsága, hogy benne az alkotó vegyületek (esetünkben a víz, valamint a méz vegyületei) megtartják tulajdonságaikat. Vagyis a víz "gyógyítóképessége" - ha van neki ilyen - változatlan marad.
A víz és méz keveréke gyorsan felszívódik a szervezetben, javítja az emésztést és élénkíti a bélmozgást. Emellett pedig a hidegebb időszakban sokkal hatékonyabban tudjuk felvenni a harcot a influenzával, megfázással. Növekedik a immunitásunk is, ha ezt a keveréket fogyasztjuk.
Szögezzük le: a méz egészséges, számos kedvező hatását dokumentálták. Megfázás esetén kifejezetten előnyös lehet a méz fogyasztása (antimikróbás és gyulladáscsökkentő hatású), de ebből még nem következik az, hogy (ennyi) mindent gyógyít.
A meleg víz és méz együttes erővel tisztítja meg a vastagbelet is, így az ott uralkodó paraziták is távoznak. Ha azt veszi észre, hogy a kúra elején súlygyarapodása lesz, ne ijedjen meg, hiszen csak a távozó salakanyag duzzadt meg, ami idővel maradéktalanul ki fog ürülni szervezetéből.
Tehát a víz és méz keveréke elpusztítja a bélben élő parazitákat. De ha így lenne, vajon nem károsítja a normál bélflórát ? Vagy csak a nemkívánatos parazitákra hat? És ha igen, ugyan mivel magyarázható a súlygyarapodás? Elpusztul a parazita, de nem ürül a széklettel? Hogyan, miért?
A cikk ide kattintva folytatódik.