Multivitaminok szedése helyett inkább próbáljuk meg minél okosabban összeállítani az étrendünket. A rodalesorganiclife.com összeállítása ehhez nyújt segítséget.
Antocianinok
Erős antioxidánsok, amelyek megszüntetik a szabad gyökök sejtkárosító hatásait, gyulladáscsökkentő és immunerősítő hatásúak. Nincs lehet napi ajánlott mennyiséget megállapítani, de minél többet viszünk be, annál jobb. Remek forrást jelentenek a bogyós gyümölcsök, a vöröskáposzta, a padlizsán, a cékla, a fekete rizs és a cseresznye is.
Kalcium
A napi ajánlott bevitel mennyisége 1000 milligramm. Fontos a csontok, fogak épségéhez, valamint a megfelelő kalciumszint segít abban, hogy egyensúlyban legyenek a hormonjaink és jól működjenek az izmaink. Sok kalcium található a tejben, sajtban, joghurtban, kelben és a tofuban.
Karotinoidok
Védik a sejteket, meggátolják, hogy lerakódások alakuljanak ki az érrendszerben, erősítik az immunrendszert, bizonyos fajtáik pedig védik a szemet, a látást. Nincs ajánlott napi beviteli mennyiség. Sok karotinoid van a répában, sütőtökben, sárgadinnyében, édesburgonyában, spenótban, kelben, barackban, kelbimbóban, paradicsomban és görögdinnyében.
Rostok
A napi ajánlott bevitel mennyisége 25 gramm. Segítik az emésztőrendszer megfelelő működését, szabályozzák a vércukorszintet, a koleszterint , továbbá megakadályozzák, hogy túlegyük magunkat, mivel eltelítenek. Sok rost van az árpában, körtében, babfélékben, zabban, zabpehelyben, lencsében, bulgurban, articsókában, tökben, brokkoliban, édesburgonyában és az almában is.
Folsav
A sejtek osztódásához és megfelelő működéséhez nagyon fontos, hogy megfelelő legyen a folsav szintje a szervezetünkben - erre különösen a kismamáknak érdemes ügyelnie. A folsav a szívbetegségek, a depresszió és az Alzheimer-kór ellen is véd, ajánlott napi beviteli mennyisége 400 mikrogramm. Sok folsavat tartalmaz a brokkoli, a spenót, a spárga, a lencse, az avokádó, a papaya, a kukorica és a mogyoró is.