Az egyik alapvetés - nem túl meglepő módon - , hogy ha kihagyjuk a napi 2-3 alapos fogmosást és fogselymezést, akkor szinte biztos, hogy kellemetlen szájszagunk lesz (és nemcsak reggel, hanem egész nap) - írja a Brightside . Rossz leheletet okozhat a túl száraz száj, ami amiatt is lehet, hogy nem iszunk eleget. Bizonyos ételek, mint például a hagymafélék fogyasztása szintén felelős lehet a jelenségért, és egyes betegségek (mint a savas reflux) miatt is erős szájszaggal ébredhetünk reggelente.
Ne aludjunk nyitott szájjal
Ha szájvizet is használunk fogmosás után, naponta csak egyszer vessük be, mivel sok termékben van alkohol, és ez kiszáríthatja a szánkat. Ha kevesebb nyálunk termelődik, akkor elhalt sejtek gyűlnek fel a nyelvünkön és az ínyünkön, amelyeket a nyál nem mos le, és ettől a szánk rossz szagúvá válhat. Azoknak is kellemetlen a lehelete reggelente, akik valamilyen okból nyitott szájjal alszanak, mivel ez szintén a száj kiszáradását okozhatja.
Van, akinek segít az olajos szájöblítés, ami azt jelenti, hogy egy evőkanál kókuszolajat forgatnak a szájukban körülbelül egy percen át. Ez a módszer nemcsak a leheletet teszi frissebbé, de megőrzi a szájüreg és a fogak egészségét is.
Aki nem szeretne száraz szájat, annak a kávéfogyasztással is érdemes mértékletesnek lennie, mivel a koffein közismerten dehidratáló hatású. A tej és a tejszín is felelhet a rossz leheletért. Szintén ludas lehet, ha a nyelvünket nem tisztítjuk meg fogmosáskor, mivel felhalmozódhatnak rajta a kórokozók. Erre a célra kapható külön nyelvkaparó, de az is elég lehet, ha fogkefével átsikáljuk a nyelvünket. Próbáljuk meg tudatosan rászoktatni magunkat arra, hogy lehetőleg az orrunkon, és ne a szánkon át lélegezzünk.