Ezeket kerüljük, ha nem akarunk sárga fogakat

Ha nem szeretnénk, hogy sárgának tűnjenek a fogaink, a fogzománc épségének megőrzésére kell koncentrálunk.

A fogzománc a fog külső rétege, és alapjáraton kékes-fehéres-szürkés színű, esetleg enyhén áttetsző. Az alatta található réteg a dentin, amely a zománc vékonyodásával válik egyre láthatóbbá: ennek színe sárgás árnyalatú.

Ne használjuk túl gyakran szájöblítőt!

A zománcnak káros a száraz száj, mivel a nyál olyan ásványi anyagokat és enzimeket tartalmaz, amelyek segítenek fenntartani a pH-egyensúlyt a szájüregben, ez pedig a zománcot is védi. Ezért is fontos a gyakori folyadékfogyasztás. A túl savas szájöblítők elvékonyítják a zománcot, ezért érdemes inkább gyakrabban fogat mosni vagy rendszeresen eljárni fogorvosi tisztításra.

6 anyag, amely tönkreteszi a fehér fogakat Köztudott, hogy a kávé és a nikotin elszínezi a fogakat, de ez csak a jéghegy csúcsa. Vannak olyan káros anyagok, amelyekre álmában sem gondolna az ember, főleg, hogy egyiküket-másikukat fogmosásra használjuk. Kattintson a részletekért!

Óvatosan a savas zöldségekkel és gyümölcsökkel!

Az olyan gyümölcsök, mint a citrusfélék, az ananász , a paradicsom, az ecet, a szénsavas üdítők, a sportitalok és bizonyos salátaöntetek is rosszat tesznek a fogzománcnak. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem szabad fogyasztani ezeket, de utána mindig érdemes vizet inni. Ugyanez a helyzet olyan, elszíneződés okozó élelmiszerekkel is, mint az áfonya vagy a vörösbor.

Károsíthatja a fogzománcot, ha túl erősen súroljuk fogmosáskor
Károsíthatja a fogzománcot, ha túl erősen súroljuk fogmosáskor

Legyünk mértékletesek a kávéval!

Már napi két-három kávé elfogyasztása is sárgíthatja a fogakat, mivel a zománc porózus szerkezetű. Valamennyit segíthet, ha gyorsan felhajtjuk a kávét ahelyett, hogy kortyolgatnánk, vagy esetleg szívószállal isszuk.

Tegyük le a cigarettát!

Kevés dolog sárgítja annyira a fogakat, mint a dohányzás. A cigarettában lévő vegyi anyagok elszínezik a zománcot, ráadásul számos íny-, illetve fogbetegség kialakulásáért is felelősek.

Ne sikáljuk túl erősen a fogakat!

A rendszeres fogmosás nagyon fontos. Ha viszont túl gyakran, illetve túl erősen dörzsölve tisztítjuk a fogakat, akkor hosszú távon károsíthatjuk a zománcot.

Forrás: prevention.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra