Az ötszintes, csaknem háromezer négyzetméter hasznos alapterületű, korszerű oktatási intézményét 2,7 milliárd forintból alakították ki. A létesítmény megépítését indokolta, hogy a klinika által korábban használt, korszerűtlen ingatlant 100-120 fő képzésére méretezték a pécsi fogorvosképzés hetvenes évekbeli indulásakor. Azóta azonban a hallgatói létszám megötszöröződött, a képzési portfólió bővült és nemzetközivé vált. A 2022 nyarától teljes kapacitással üzemelő, jól megközelíthető új épületben éves szinten mintegy 46 ezer beteget gyógyítanak és több mint hatszáz hallgatót oktatnak majd.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere az átadás alkalmával úgy fogalmazott, a fejlesztés megoldja a pécsi fogászati elméleti oktatás és gyakorlati képzés problémáit azzal, hogy a központ egy "amortizálódó épületből új, modern, minden oktatási, kutatási feltételt biztosító létesítménybe költözhet". Az egyetem korábban több, nem oktatási célra épült létesítményt volt kénytelen használni, így volt ez a fogorvosképzés esetében is. Az új létesítmény egy sokáig használaton kívüli telken valósult meg a pécsi orvoskar közvetlen szomszédságában - emelte ki Miseta Attila, a PTE rektora.
Az eddigi 42 munkaállomáson folyó ellátás az új épületben már 61 korszerű széken valósulhat meg - mutatott rá Nagy Ákos Károly, a PTE Klinikai Központ Fogászati és Szájsebészeti Klinikájának igazgatója. Hozzátette, a kialakított épületgépészeti kapacitás akár 70 egységkészülék üzemeltetését is képes biztosítani.