Fulladást, idegsérülést okozhatnak piercingek

Az öltözködéshez hasonlóan a különböző testékszerek is segítenek az önmegvalósításban és egyéniségünk kifejezésében. A száj és ajakpiercingek bár rendkívül divatosak bizonyos esetekben komoly egészségügyi kockázattal járhat a viselésük.

"Aki bármilyen típusú szájüregi vagy ajakpiercinget szeretne csináltatni, jobban teszi, ha konzultál fogorvosával a testékszer viselésének kockázatairól - nyilatkozta Dr. George Koumaras, a Delta Dental igazgatója - Ha pedig már rendelkezünk valamilyen testékszerrel, mindenképpen járjunk el időnként vizsgálatokra, hogy kizárhassuk az egészségügyi problémák jelenlétét."

A leggyakrabban jelentkező komplikációk szájüregi illetve ajakpiercingek esetében:

Fájdalom: a fájdalom szinte minden testékszer felhelyezése után jelentkezik, ez alól a szájüregi piercingek sem kivételek.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Duzzanat: nyelvbe helyezett piercingek esetében igen gyakori a nyelv duzzanata, ami extrém esetekben nehezített légzést is okozhat.

Vérzés: a helytelenül felhelyezett ékszerek súlyos vérzést okozhatnak a szájüregben.

A nyálmirigyek sérülése: a nyelvpiercingek felhelyezése közben sérülhetnek a nyelv alatt található nyálmirigyek, amelyek a szájüregbe kerülő nyáltermelés öt százalékáért felelősek.

Fulladás: az ékszerek kis darabjai fulladást okozhatnak.

Fog- és ínysérülés: az ékszerek érdes vagy éles felületükkel megsérthetik az ínyt, és károsíthatják a fogzománcot.

Allergiás reakciók: az arra érzékenyeknél bizonyos fémek súlyos allergiás reakciókat válthatnak ki.

Idegsérülés: a helytelenül felhelyezett testékszerek idegsérülés esetén akár teljes érzékvesztést is okozhatnak.

Fertőzés: a még nem gyógyult sebekbe könnyedén bejuthatnak a szájüregben lévő baktériumok, és ott fertőzéseket okozhatnak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra