Új pszichés függőség: állandó fogfehérítési kényszer

A fogfehérítés ma az egyik legnépszerűbb szépészeti beavatkozás, néhányan azonban mintha túlzásba vinnék.

A szakértők "bleachorexiának" nevezték el azt a jelenséget, amikor valaki megszállottan jár fehérítő kezelésre. Ez azonban nem új jelenség, és azokat értik alatta, akik a sok beavatkozással már fogaik egészségét veszélyeztetik. Ezeknek az embereknek irreális elképzelésük van arról, hogyan kell szájuknak kinéznie.

Szakértők szerint sokan szenvednek ettől a pszichológiai függőségtől. Ők azok, akik már nem csak randevúk és állásinterjúk előtt végeztetik el a kezelést, hanem szinte bármikor találnak rá megfelelő indokot. Ezért érdemes figyelmeztetni őket, hogy ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. Ugyanakkor a fogfehérítő rágók, szalagok és fogkrémek sajnos lehetővé teszik, hogy akármikor elvégezzék magukon a beavatkozást.

Veszélyek

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A túlzásba vitt fehérítés irritálja a fog szöveteit, így pirosság, gyulladás és fájdalom léphet fel. Emellett a zománcot is károsítja, amely hatására a fog áttetsző kék színben kezd játszani. Ekkor már tilos az újabb kezelés, hiszen az csak tovább rontja a helyzetet. Mindemellett az is előfordul, hogy a peroxidtól égésszerű nyomok jelennek meg az ínyen, vagy a zománc vékonyodása miatt egyre sárgábbak lesznek a fogak. Ilyenkor a fogorvosnak kell felhívni a páciens figyelmét a veszélyekre.

Kezdetben 7-10 naponta lehet szükség a kezelésre, ezután már csak 3 vagy 6 havonta. Ez a fogászati és az otthon végezhető beavatkozásokra egyaránt igaz. Aki megfelelően ápolja a száját, annak nincs szüksége fél évnél gyakrabban a fehérítésre. Sokan nem szeretik hallani, de az állandó orvoshoz járás helyett jóval hatékonyabb, ha abbahagyjuk a dohányzást, és mérsékeljük a kávé és a vörösbor fogyasztását.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra