Ne zárjunk ki ételeket, vagy teljes ételcsoportokat
Hacsak valamilyen betegség vagy allergia nem követeli ezt meg, mert bár jó ötletnek tűnhet lemondani a gluténról vagy a tejtermékekről, ez akár komolyan meg is nehezítheti a fogyókúrát. A tiltás miatt egyre jobban fogjuk kívánni azt, amit megvonunk magunkról, az agyunk pedig ettől automatikusan még finomabbnak érzékeli. Ha pedig csalónapot engedélyezünk magunknak, akkor egész biztos, hogy azon a napon csúnyán túl fogjuk enni magunkat az adott dologból.
Ne mérjük magunkat más mércéjével
Fontos, hogy figyeljünk a saját testünk jelzéseire, és az adagjaink méretét ne másokhoz hasonlítva próbáljuk beállítani. Együnk, ha éhesek vagyunk , de ne együk túl magunkat, és koncentráljunk arra, hogy ha csak azért ennénk, mert a szemünk kívánja, vagy épp unatkozunk, vagy esetleg feszültek vagyunk, akkor foglaljuk el magunkat valami mással. Így viszonylag rövid időn belül sikerül beállnunk egy ritmusra, aminek a megőrzésére aztán mindig törekedjünk.
Ne akarjunk túl sokat egyszerre
A sikeres diéta illetve életmódváltás egyik titka, hogy kis lépésekben haladjunk. Először kezdjünk azzal, hogy fokozatosan beépítjük az életünkbe a rendszeres sportot , és utána jöhet az étrendváltás, de lehet fordítva is. A lényeg, hogy ne akarjunk mindent egyszerre megcsinálni, mert úgy sokkal nehezebb, és nagyobb az esélye, hogy rövid időn belül feladjuk. Fejben is úgy készüljünk, hogy néhány hónapba bele fog telni a dolog - adjunk magunknak időt.
Az edzés vagy az étrend betartása ne menjen az alvás rovására
Fontos, hogy olyan tervünk legyen, ami a munka és az egyéb teendőink mellett belefér az életünkbe anélkül, hogy reggel sokkal korábban kellene kelnünk, vagy később feküdnünk a szokásosnál. Fáradtan nehezebb ellenállni a kísértéseknek, és több kutatás is kimutatta, hogy a kialvatlan embereknek szinte mindig magasabb a kalóriabevitele, ráadásul ha nem vagyunk kipihentek, a mozgásra is sokkal nehezebb rávenni magunkat.
Ne az alapján válasszunk sportot, hogy mennyi kalóriát égethetünk el vele
Lehet, hogy a futás több kalóriát éget, mint a jóga, de ha jógázni szeretünk, futni viszont nem, akkor csak a kalóriák miatt ne válasszuk a futást. Ha olyasmit sportolunk, amit szeretünk, esélyes, hogy sokkal többször fogjuk csinálni, mint ha olyat, amit nem, így tulajdonképpen több akár több kalóriát is égethetünk egy kevésbé intenzív mozgásformával is.
Forrás: womenshealthmag.com