Fehérje
A tojás remek választás lehet a nap első étkezéseként, mivel a magas fehérjetartalmú reggeli hosszabb időre jól lakat, és kutatások szerint egész napra segít kordában tartani az étvágyat. Ha viszont reggel nem eszünk elég fehérjét, akkor nem csak hamarabb éhezünk meg, de az izmaink sem jutnak elegendő tápanyaghoz. Ehetünk teljes kiőrlésű pirítóst tükörtojással, görög joghurtot zabpehellyel, magokkal és bogyós gyümölccsel, pulykakolbászt buggyantott tojással vagy quinoa-kását , amiben szintén bőven található fehérje.
Rost
A magas rosttartalom is fontos, hiszen ez tartja működésben az emésztőrendszert, eltelít és energiát biztosít. A teljes kiőrlésű pékáruban, zabkásában , nyers gyümölcsökben és zöldségekben is sok a rost, ezekből is jó, ha tartalmaz egy keveset a reggelink. Jó ötlet a zabkásába mindig tenni egy kevés fahéjat is, ami segít a vércukorszintet kordában tartani.
Zöldségek
Sokan elkövetik azt a hibát, hogy reggelire nem, vagy csak nagyon kevés zöldséget esznek, pedig minden étkezésünk legalább egyharmada belőlük kellene, hogy álljon. Csempészhetünk spenótot a reggeli omlettbe, tehetünk bármilyen leveles zöldet, avokádót a reggeli zöld turmixunkba, de az sem ördögtől való, ha hetente egy-két alkalommal valamilyen salátát reggelizünk.
Egészséges zsírok
Energiát ad, telít, és zsírokra már csak az azért is szüksége van a szervezetnek, mert bizonyos vitaminok kizárólag zsiradékban tudnak feloldódni. Az avokádó, az olajos magok és az olívaolaj is remek egészséges zsírforrás, és alkalmanként egy kevés halféle, például lazac vagy tonhal is jól jöhet reggelire.
Forrás: rodalesorganiclife.com