Az alábbiak is felelősek lehetnek azért, hogy az odafigyelés ellenére felszaladnak ránk a kilók.
Túl sok palackos vizet iszunk
Az eldobható műanyag palackokban BPA van, amely a szervezetbe kerülve hízást okozhat a kutatások szerint. Ha tehetjük, vegyünk inkább üveges vizet: ezzel nemcsak a szervezetünknek, hanem a környezetünknek is jót teszünk.
Túl sok alkoholt iszunk
Az alkoholfogyasztással nem csak az a gond, hogy sok felesleges kalóriát viszünk be vele a szervezetünkbe. Ha üres gyomorra iszunk, akkor vércukorszintünk megemelkedik, szervezetünk pedig zsírt kezd raktározni.
Túl sokat ülünk
Még ha egészségesen táplálkozunk és rendszeresen mozgunk is, a túl sok ülés sajnos meglátszik az alakunkon. Éppen ezért különösen az ülőmunkát végzőnek fontos, hogy óránként legalább öt percre felálljanak a székükből, és sétáljanak, mozogjanak. Minél kevesebbet ülünk, annál jobb lesz az anyagcserénk .
Túl sokat edzünk
Talán furcsán hangzik, de a túledzés is vezethet hízáshoz. A mozgás stresszt ró a testre, és ha nem hagyunk magunknak időt a regenerálódásra, akkor túlságosan megemelkedhet szervezetünkben a kortizol nevű stresszhormon szintje, aminek hosszú távon hízás lehet a következménye.
Túl sok diétás üdítőt iszunk
Meglepő, de nemcsak a cukros, hanem a diétás üdítők sem tesznek jót az alakunknak. A mesterséges édesítőszerekben technikailag valóban nincsen kalória (vagy csak nagyon kevés), viszont elhitetik a szervezettel, hogy édességet fogyasztottunk. Erre a test inzulintermeléssel reagál, amitől megemelkedik a vércukorszint, és a szervezet zsírraktározásba kezd.
Forrás: care2.com