Több mint 6500 Dr. Caroline Richardson , a Michigan Egyetem családorvosi tanszékének tanársegédje. A mostani kutatás a Michigan és a Stanford Egyetem tudósainak közös munkáját dicséri.
Egy évvel később a programban részt vett felnőttek 97 százalékának sikerült elérnie az előre kitűzött célszámot, ami naponta átlag 5000 lépést jelentett. A 97 százalékba azok a résztvevők is beletartoztak, akik nem értettek egyet a pénzügyi ösztönzéssel és túl drasztikusnak tartották a programot. Voltak családok, ahol amiatt, mert nem sikerült teljesíteni az előre kitűzött célokat, közel 2000 dollárral többet kellett befizetni a családi kasszából a biztosításra. Természetesen az orvosi felmentéssel rendelkező páciensek esetében nem növekedtek a költségek.
Richardson szerint a biztosítók a jövőben több, ehhez hasonló motiváló kezdeményezést fognak majd ajánlani klienseiknek. "Bár vannak, akik szerint etikailag nem helyes valakit arra kényszeríteni, hogy személyes felelősséget vállaljon az egészségbiztosítási költségeiért, úgy látjuk, hogy egyre többen alkalmaznak ehhez hasonló módszereket az egészségtudatos viselkedés pénzügyi ösztönzésére" - vélekedett Richardson. "Kutatásunk eredményei szerint meglepően sokan vettek részt ebben az internetes sétaprogramban, és a legtöbben ki is tartottak a végsőkig - még azok is, akik először ellenezték az elgondolást."
A kutatás részletes leírása a Translational Behavioral Medicine című tudományos szaklap májusi számában olvasható.