Néhány ezek közül, bár alacsony kalóriatartalmú, alig van bennük tápanyag és energia, így csak rövid időre telítenek el, és a fogyasztásuk után nagyon hamar újra éhesek leszünk - ezért ügyelni kell arra, hogy csak valóban tápláló és teljes értékű ételeket együnk.
Diétás üdítők
Sok fogyókúrázó iszik alacsony vagy nulla kalóriatartalmú szénsavas üdítőket, vannak, akik egyenesen esküsznek rá, hogy a buborékok eltelítik őket. Csakhogy az ezekben az italokban lévő mesterséges édesítők összezavarhatják a szervezetet, és mivel az édes íz mellé nem társul energiabevitel, hamar elkezdjük tőlük kívánni a kalóriadúsabb fogásokat. A legjobb, ha maradunk a víznél vagy az ízesítetlen teáknál.
Szénhidrát önmagában
Ha fehérje és egészséges zsírok nélkül fogyasztunk szénhidrátban gazdag táplálékot, tésztát, kenyeret, egyéb péksüteményt, az hirtelen emeli meg a vércukrunkat, és amikor rövid idő után visszaesik, farkaséhesek leszünk. Amikor csak tehetjük, válasszunk teljes kiőrlésű gabonákat , lassú felszívódású szénhidrátban gazdag ételeket, és együnk melléjük fehérjét és egészséges zsiradékot, mert így sokkal később éhezünk meg.
Csökkentett zsírtartalmú ételek
Bár fogyókúrához logikus választásnak tűnnének, mégsem azok, mert a belőlük eltávolított zsír helyett adalékanyagokkal, édesítőszerekkel próbálnak javítani az állagukon. Sőt, kutatások kimutatták, hogy azok, akik sok csökkentett zsírtartalmú ételt esznek, valójában inkább híznak, mert nem telnek el, így később szénhidrátdús ételekből repetáznak.
Mélyhűtött fogások
A lefagyasztott teljes fogások (pl: hús és köret) szintén rossz ötletnek számítanak. Nagyon sok bennük a nátrium és a tartósítószer , ráadásul a tápértékük is alacsonyabb a frissen készült ételekénél. Bár normál méretű adagok, nem lakatnak jól elegendő időre.
Forrás: cheatseat.com