<strong>Esti nassolás</strong>
El sem tudjuk képzelni, hogy a kedvenc sorozatunk nézése közben ne ropogtassunk pattogatott kukoricát este, miközben a kanapén üldögélünk. Ezzel nincs baj, ha számolunk ezzel a kis nassolással a napi kalóriabevitelünknél. Ha viszont egy kiadós vacsora után eszünk meg egy zacskóval, vagy kanalazunk bele a fagylaltos dobozba, számítsunk rá, hogy hízni fogunk. Ha az a terv, hogy az este folyamán még ropogtatni fogunk valamit, vacsorára érjük be egy levessel vagy egy salátával.
<strong>Evés a tévé előtt</strong>
Kutatások bizonyítják, hogy azok, akik tévéznek vagy számítógépeznek vacsora közben, és nem az ételre és az evésre koncentrálnak, sokkal nagyobb adagokat esznek és több kalóriát visznek be, mint azok, akik ilyenkor nem terelik el semmi mással a figyelmüket. Ha nem tudunk az adagokkal mértéket tartani, szintén rövid időn belül számíthatunk arra, hogy a mérleg nyelve felfelé fog mozdulni.
<strong>Alkoholfogyasztás</strong>
Az alkohol nem csak, hogy tele van üres kalóriákkal, de az alvási ritmusunkat is megzavarhatja. Könnyebben elalszunk az italtól, viszont az alvásunk nem lesz pihentető, és valószínűleg néhány óra múlva fel is fogunk ébredni, még jóval azelőtt, hogy fel kellene kelnünk. A nem megfelelő ritmusú alvás pedig olyan hormonokat szabadít fel, amiktől éhesebbnek érezzük magunkat, és többet fogunk enni a kelleténél.
<strong>Kütyüzés</strong>
A kék fény , amit a mobil, a tablet vagy a laptop kijelzője kibocsájt, több kutatás szerint is megzavarhatja az alvásunk ritmusát, így egy órával elalvás előtt már nem szabadna semmilyen kütyüt nézegetnünk vagy nyomkodnunk. Sőt, ugyanez a helyzet a televízióval is. Fontos, hogy ha mindenképpen tévézni akarunk lefekvés előtt, akkor kapcsoljuk be a kikapcsolás-időzítőt, hogy ne menjen a készülék, miközben alszunk vagy aludni próbálunk.
Forrás: prevention.com