Méregtelenítsünk gyógynövényekkel!

A húsvét előtti időszak a böjtölésről és a megújulásról szól. Ilyenkor nemcsak a természet, hanem szervezetünk is felfrissülés után vágyakozik. Hívjuk segítségül a gyógynövények erejét!

Az első napsugarak megjelenésével szervezetünk a téli nehezebb, zsírosabb, kalóriadúsabb étkezés után könnyed ételekre vágyakozik. Már nincs szükség a hideg elleni védekezésre, szeretnénk előbújni kuckónkból, és minél több időt a szabadban tölteni. A kissé lelassult, téli életmód után sokkal lendületesebb mindennapok következnek, melyre szervezetünket is érdemes felkészítenünk, felpörgetnünk.

A legjobb megoldás ilyenkor a méregtelenítés , tisztítás, hogy megszabaduljunk minden feleslegesen lerakódott méreganyagtól és plusz kilótól, melyek csak hátráltatnak bennünket a megújulásban. A gyógynövények szervezetünk méregtelenítésében is nagy segítségünkre lehetnek, fogyasszuk a tavaszi időszakban rendszeresen őket!

Medvehagyma

A medvehagyma az első tavaszi termések egyike. Az utóbbi időben igen nagy népszerűségnek örvend, hiszen jellegzetes íze nem csak frissíti az ételeket, de kiválóan fűszerezi is. Mindemellett remek salaktalanító, valamint gyomor- és vértisztító. Segít a magas vérnyomás csökkentésében, és az érelmeszesedés mérséklésében. A legjobb hatás elérése érdekében elsősorban nyersen fogyasszuk, vékony csíkokra vágva és ételeink tetejére szórva.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Körömvirág

A körömvirág is kiváló tisztító hatású gyógynövényünk. Nemcsak a vért, hanem a gyomor- és a bélrendszert is tisztítja. A tavaszi és az őszi időszakban érdemes kúraszerűen inni belőle, így kiegyensúlyozott étkezés mellett biztosan karban tartjuk szervezetünket. Teájához adjunk egy púpozott teáskanál körömvirágot negyed liter vízhez, majd szűrjük le, és fogyasszuk el. Naponta 1-1 csészével igyunk belőle.

A körömvirág is kiváló tisztító hatású gyógynövényünk

Cickafark

A körömvirághoz hasonlóan vértisztító hatású, segíti a gyomor megfelelő működését, fokozza a bélbolyhok tevékenységét, ezért remek társunk lehet a megtisztulásban. Teáját a körömvirág teájához hasonlóan fogyasszuk, tavasszal és ősszel kúraszerűen.

Csalán

Bár a csalánról sokaknak a szúróssága jut először eszébe, kiemelkedő gyógyhatása miatt rendkívül fontos gyógynövényünk. Az összes közül a legjobb vértisztító és vérképző növényünk. Segíti a gyomor munkáját, és a széklet ürítését, felfrissíti és energiával tölti fel az egész szervezetet. Teájához egy púpozott teáskanál csalánt negyed liter forrázzunk le, ne áztassuk. Ha nem szeretik az ízét, egy kis menta hozzáadásával javíthatnak rajta.

Gyermekláncfű

A pongyola pitypangként is ismert növény tavasszal nagy segítségünkre lehet. Kiváló méregtelenítő és salaktalanító hatású, tisztítja a vért, felfrissíti a szervezetet. Tavasszal, a friss növényt salátákhoz is adhatjuk. Segíti a gyomor munkáját is, és megszabadítja mindenféle pangó anyagtól. Teájához egy teáskanál gyökeret áztassunk egy éjszakára negyed liter vízbe, majd másnap forraljuk fel, és szűrjük le.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Ma változóan felhős lesz az ég, az ország döntő részén többórás napsütés várható, majd délutántól nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.