Szemölcsre: vérehulló fecskefű!

A vérehulló fecskefű közvetlenül a bőrre kenve hatékony ellenszere a vírusos szemölcsnek. Csupor Dezső gyógyszerész-fitoterapeuta arra figyelmeztet, hogy nem szabad túl hosszan alkalmazni a növény nedvét, mert könnyen irritálhatja a bőrt.

A vérehulló fecskefű gyógyító hatásai

Vérehulló fecskefű (Chelidonium majus). Népies neve: aranyfű, cinadónia, cinandó, kecsketej, gódavére, gódirc, mennyeiajándék, rántófű, vérrelharmatozó versellőfű, vérhullatófű. A mákfélék (Papaveraceae) családjába tartozik, nyirkosabb talajokon, árokpartok mentén, akácosokban, erdők szélén élő évelő növény. Bármely részét megsértve, narancssárga tejnedv csordul ki belőle .

A fecskefű alkaloidja elpusztítja a szemölcsöt okozó vírust, vérehulló fecskefű szemölcs gyógynövények dr. Csupor Dezső természetes gyógymódok tyúkszem ekcéma fecskefű
A fecskefű alkaloidja elpusztítja a szemölcsöt okozó vírust

A növény felhasználandó része a gyökér és a virágos hajtás. Teljes virágzáskor gyűjtik föld feletti virágos hajtását, április végétől júniusig, gyöktörzsét ősszel szedik.

Gyógynövénytár Keressen betegségek, vagy gyógynövények szerint a gyógynövénytárunkban! Kattintson ide!

Vérehulló fecskefű hatóanyaga

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A növényben megtalálható alkaloid keverék mintegy 30 alkaloidból (koptizin, kelidonin, berberin, szangvinarin) áll. Tartalmaz még flavonoidokat, fehérjebontó enzimeket, kelidonsavat is. Azonban jó tudni, hogy szárított fecskefű hatóanyagai mintegy fél év múlva elillannak, így a növény már nem tudja kifejteni jótékony hatását.

Vérehulló fecskefű gyógyhatásai

A vérehulló fecskefű kelidonin alkaloidja fájdalomcsillapító és görcsoldó hatású. Alkoholos kivonata gyakran használt különféle oldatokban, különösen bőrbetegségekre .

A fecskefűnek vírus- és baktériumölő hatása van. Külsőleg a bőr kóros elváltozásai ( ekcéma , szemölcs , tyúkszem) kezelhető vele, amit a sárga tejnedvében található kelidonin és fehérjebontó enzimek egymást erősítő hatása okoz. Az alkaloidoknak nemcsak vírusellenes hatása van, de emellett megemlíthető, hogy a sejtosztódást is gátolja. A homeopátiás gyakorlatban a fecskefüvet máj- és epebántalmak kezelésére alkalmazzák. A fecskefű nagy mennyiségben mérgező, és a magas vérnyomásban szenvedők belsőleg ne használják!

A vérehulló fecskefű felhasználása

Leginkább külsőleg használjuk. Mivel a mákfélék családjába tartozik, és narkotikumot tartalmaz, hosszan tartó fogyasztása emésztési, idegi, légzési rendellensségeket okozhat. Szárítva is csak óvatosan szabad hozzá folyamodni: fél teáskanál száraz növényt adni 1 liter vízhez! A leveléből forrázatot készítünk, ami sebekre borogatásként használható.

Nyílt sebekre nem alkalmazható! A szemölcsöt szódabikarbónás lemosás után bekenhetjük a növény friss nedvével. Csupor Dezső arra figyelmeztet, hogy nem szabad túl hosszan alkalmazni a növény nedvét, mert könnyen irritálhatja a bőrt. Akkor se kísérletezzünk, ha néhány napon belül nem javulnak a tünetek, ebben az esetben ugyanis nem vírusos szemölcsről van szó.

A korábbi VideóRendelő adásaink legjobb kérdéseiből készült videókat itt nézheti meg, kattintson !

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.