Ha már városi legendák, talán sokan hallották a történetet az egyszeri fogyasztóról, aki hazaérve a boltból kiöntene magának egy pohár üdítőt, de a dobozból egy döglött egeret lát meg kipottyanni. Mint azt a Telex Észkombájn rovata írja, hasonló indokkal számos per zajlott az elmúlt évtizedek során az Egyesült Államok bíróságain. Legutóbb 2009-ben állította azt egy férfi, hogy amikor vett egy doboz Mountain Dew üdítőt egy automatából, abban egy döglött egérre bukkant. Mélységes felháborodásában jogi útra terelte az ügyet: kártérítést követelt a terméket gyártó PepsiCo vállalattól, egészen pontosan 75 ezer dollár értékben.
A cég jogászai igazán erős stratégiát dolgoztak ki a tárgyalásra. A bizonyítékként bemutatott doboz gyári száma alapján meghatározták a palackozás idejét, amely 15 hónappal a termék kibontása előttre esett. Magyarán a döglött állatnak 15 hónapig kellett volna konzerválódva az italban lötykölődnie. Csakhogy a PepsiCo által tanúként felkért állatorvos szakvéleménye alapján ez lehetetlen, mert az üdítő citrom- és foszforsavtartalma ennyi idő alatt kioldotta volna a rágcsáló csontjaiban lévő kalciumot, testét zselészerű állagúvá változtatva. Ehhez képest hasonló elváltozás nem mutatkozott meg a felperes által szintén bizonyítékként beszolgáltatott egér testén.
Az érvelés tehát mindenképpen a PepsiCo igazát látszott alátámasztani, más kérdés, hogy ez utólag aligha tölti el örömmel a vállalat vezetőit. A sajtó ugyanis hamar felkapta az ügyet, és rövidesen országszerte akörül forgott a közbeszéd, hogy vajon egy olyan ital, amely ezt teszi egy rágcsáló testével, hogyan hat a fogyasztók szervezetére, beleértve például a gyerekek fogazatát. A jogászok, észlelve a bajt, megpróbálták más irányba terelni az érvelésüket, de addigra a cég lépéskényszerbe került a kialakult helyzet miatt. Így végül inkább peren kívül megegyezett a szerencsés felperessel.