A kihívás igazán kíméli a Földet: lényege ugyanis, hogy követője az otthon fellelhető maradékokból lakik jól. A Girl Dinner egy olyan egytálétel, amelyet nők fogyasztanak otthon, a négy fal között, amikor senki sem látja őket. A tányéron a háztartásban épp fellelhető alapanyagok szerepelnek, sok esetben maradékok, mindenből egy pici – írja a Nők Lapja.
Kiposztolják, pedig nincs megkomponálva
A már 945 millió hashtagnél tartó őrületet Olivia Maher kezdte, aki májusban viccből ezzel a hashtaggel tette közzé egy este a vacsoráját. A tányéron egy kis kenyér, sajt, szőlő és némi savanyúság volt látható, a hozzáfűzött szöveg pedig valami olyasmi volt: efféléket fogyaszthattak a középkorban a parasztok. Ez a trend végre szakít a közösségi média hagyományával, miszerint mindent szebbnek és jobbnak kell ábrázolni a valóságnál. Ezek a tányérok ugyanis nem gondosan összeállított, alaposan megkomponált, fotóért kiáltó kompozíciók. Ugyanúgy megfér rajta egy kis paprikás chips valami sajtszósznak látszó trutyival, mint az ebédről megmaradt ramen.
Természetesen, ahogyan minden új diéta, ez is folyamatosan kapja a kritikákat. Az egyik legegyértelműbb bírálat, hogy nem elég egészséges, sőt, egyes vélekedések szerint a Girl Dinner jól hangzó új címke az evészavarok világában. Ebben van némi igazság, hiszen az is előfordul, hogy a hashtaget arra használják a felhasználók, hogy megmutassák, milyen keveset esznek.
A lényeg, hogy ne vidd túlzásba
Ez jó lehetőség a különös párosításokra és a feleslegként megmaradt ételek újrahasznosítására, így az ételpazarlás csökkentésére – mondja Mackenzie Burgess. A táplálkozási szakértő szerint semmi baj nincs azzal, ha néha egy sűrű nap végén hazamegyünk, és csak úgy összedobáljuk a tányérunkra, amit találunk. Alkalmanként mindenkinek belefér az étrendjébe egy Girl Dinner, gond akkor van, ha ez rendszeressé válik és átveszi a normál étkezések helyét, vagy ha ételmegvonássá, korlátozó tendenciává válik, illetve ha étrendünkbe túl sok előre csomagolt, ultrafeldolgozott étel kerül általa.