Segíthet az egészséges testsúly elérésében
A szőlőben számos értékes anyag található, többek között antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező flavonoidok, amelyek egy 2016-ban készült tanulmány szerint segíthetnek az egészséges testsúly elérésében. Emellett egy csésze szőlőben mindössze 100 kalória van, ezért kifejezetten alakbarát, egészséges nassolnivalónak számít.
Gyulladáscsökkentő hatású
Mint a legtöbb növényi eredetű élelmiszer, antioxidánstartalma miatt a szőlő is sejtvédő hatású. Napi egy-két csésze szőlő rendszeres fogyasztása védi a szöveteket a vegyi reakcióktól, amelyek gyulladásokat okozhatnak a szervezetben. Ráadásul a szőlő a keringés egészségének is jót tesz, mivel segít szabályozni a vérnyomást , védi az ereket, a benne található anyagok pedig erősítik az erek falát.
Az agynak és a bőrnek is jót tesz
A szőlő polifenoljai javítják a kognitív funkciókat és védik az idegsejteket az oxidatív stressz káros hatásaitól, így segíthetnek abban, hogy csökkenjen az agyat érintő betegségek kialakulásának esélye. Emellett a benne található fitotápanyagok védik a bőr sejtjeit az ultraibolya-sugárzástól.
Csökkentheti a cukorbetegség kialakulásának esélyét
A szőlőben egy rezveratrol nevű antioxidáns is található, amely kutatások szerint hatással van a szénhidrát-anyagcserére, ezáltal pedig segíti a szervezetet a vércukorszint szabályozásában. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy ez a hatás csak nyers szőlő esetében érvényesül, mivel a feldolgozott szőlőt tartalmazó termékekben általában sok cukor is van, amelynek éppen ellenkező a hatása.
Segít hidratálni a szervezetet, és rákmegelőző hatású
A szőlő 82 százaléka víz, éppen ezért hozzájárul ahhoz, hogy szép legyen a bőrünk és a sejtjeink gyorsabban regenerálódjanak. A gyümölcs fogyasztása védi a sejtek DNS-állományát, éppen ezért több rákbetegség kialakulásának megelőzésében is szerepet játszhat, amit több kutatás eredményei is igazolják. Egyes tanulmányok szerint a kis mennyiségű, jó minőségű vörösbornak is lehetnek előnyös hatásai a szervezetre, de mivel a borban alkohol is van, legjobb, ha ezt az ízletes gyümölcsöt mégis inkább egyszerűen csak nyersen, frissen a fürtről szemezgetve fogyasztjuk.
Forrás: goodhousekeeping.com