Fokozza a bőr ragyogását
Érdemes kipróbálni egy házi készítésű zöldalmás maszkot, mert táplálja a bőrt, a gyümölcsben lévő savak pedig segíthetnek kisimítani az apróbb ráncokat. Turmixoljunk össze egy felaprított zöldalmát fél csésze fehér szőlővel és 1/4 csésze aloe verával addig, míg sűrű pasztát nem kapunk. Kenjük fel az arcra, a nyakra és a dekoltázsra, és negyed óra múlva öblítsük le meleg vízzel.
Segít a légzésben
Az almát a legjobb hámozatlanul fogyasztani, mert a héja tele van a quercetin nevű antioxidánssal, ami védi a tüdőt a méreganyagoktól. Egy brit tanulmány szerint azoknak, akik hetente megesznek legalább öt almát , jobban működik a tüdejük és a légzésük. Ha minden nap almát vagy tízórait uzsonnázunk, akkor sokat tehetünk a légzőrendszerünk egészségéért.
Megújítja a fejbőrt
A korpásodás és a fejbőr hámlása ellen nagyon jól használható az almaecet, amely segíthet elpusztítani a korpásodást okozó baktériumokat. Hajmosás után masszírozzunk néhány evőkanál almaecetet a nedves fejbőrbe, hagyjuk hatni egy percig, majd mossuk le. Ezután szárítsunk hajat a szokásos módon: nem csak a fejbőr viszketése fog megszűnni, de a hajunk is szebb, és fényesebb lesz.
Édesítőszernek is jó
Ha a süteményekben, tortákban a vaj vagy olaj felét édesítetlen almaszószra cseréljük, finomabb, puhább és kalóriaszegényebb süteményt kapunk, amihez ráadásul még egy jó adag egészséges, emésztést könnyítő rostot is hozzáadunk így.
Forrás: health.com