
Migrén Kezelése



Rendkívüli dologra jöttek rá a migrénnel kapcsolatban
Először figyelték meg reggeli és esti migrénesek agyműködését különböző érzelmek feldolgozása közben. A Semmelweis Egyetem kutatói arra jutottak, hogy a félelmet másképp dolgozza fel az agy az egyes migrénes csoportokban. A betegség hátterének feltárása azért fontos, mert célzottabb gyógymódok alkalmazását teszi lehetővé, és segít meghatározni, mi okozza a rohamokat.



"Havonta 28 migrénes rohamom volt"
Aki nem szenved tőle, hajlamos lehet azt hinni, hogy a migrén egyszerűen erős fejfájás. Valójában azonban jóval komplexebb neurológiai panasz, amely az érintettek életminőségére negatív hatással van. Egy fiatal amerikai nő például évekig sem utazni, sem baráti programokat tervezni nem tudott a migrénes rohamai miatt.



Migrén vagy fejfájás? Ez a különbség
Amikor hasogat a fejünk, nehéz eldönteni, hogy egyszerű fejfájásról van szó, vagy migrén kínoz minket. Pedig fontos, hogy különbséget tudjunk tenni, hiszen így egyrészt hatékonyabban kezelhetjük a tüneteket, másrészt annak is nagyobb az esélye, hogy megelőzhetjük a probléma újbóli kialakulását.


Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!

A 3 legerősebb tévhit, ha hólyaghurutról van szó (x) (x)
Mondják hólyaghurutnak, húgyúti fertőzésnek, felfázásnak… Kicsit keverednek is ezek a kifejezések és a pontos jelentésük. Bárhogyan nevezzük is, körülbelül ugyanarra gondolunk: állandó vécére járás, égő, csípő érzés vizeléskor. A lényeg azonban, hogy tudjuk, mi okozza és hogyan enyhíthető.


HPV: sokaknál tünetmentes, de akár daganatot is eredményezhet
Tízből nyolc ember élete során legalább egyszer megfertőződik a HP-vírusok egyikével. Az esetek nagy részében az immunrendszerünk sikerrel felveszi a harcot a kórokozóval, sokaknál azonban bőrtünetek jelentkeznek a hatására, sőt egyes esetekben rákmegelőző állapothoz, vagy rosszindulatú elváltozáshoz is vezethet.







Kelet felől egyre jobban szakadozik, gomolyosodik, csökken a felhőzet, így a változó felhőzet mellett hazánk északkeleti, keleti felén sok, nyugaton, délnyugaton kevesebb napsütés valószínű. Utóbbi országrészben maradhatnak tartósan borult körzetek. Helyenként - főként a déli tájakon - zápor előfordulhat, délkeleten esetleg zivatar sem kizárt. Az északi, északkeleti szél északkeleten, a Tiszántúlon, illetve a Nyugat-Dunántúlon nagy területen megerősödik, az Alpokalja térségében akár viharossá is fokozódhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 19 fok között valószínű, a naposabb keleti tájakon mérhetjük a magasabb, míg a nyugati, délnyugati felhősebb részeken az alacsonyabb értékeket. Késő estére 6 és 12 fok közé hűl le a levegő. Hétfőn a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg a leginkább az időjárás.