
Övsömör
Az övsömör tulajdonképpen a bárányhimlő egyik szövődménye. A betegséget okozó vírus életben marad, és "megbújik" a gerincvelő hátsó szarvában lévő érző idegsejtekben. Az övsömör a nevét jellegzetes tünetéről kapta, amikor a gerincvelőből kilépő vírusok a mellső felszín középvonalában véget érő övszerű alakzatban ideg- és bőrgyulladást okoznak.<br/> Cikkeink segítségével többet tudhat meg az övsömörről, lapozza át ezeket!
Kapcsolódó videók

VideóRendelő: Övsömör utáni fájdalomcsillapítás
A HáziPatika.com VideóRendelőjében Dr. Embey-Isztin Dezső összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.
VideóRendelő: Övsömör utáni fájdalomcsillapítás
A HáziPatika.com VideóRendelőjében Dr. Embey-Isztin Dezső összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat.
Gyógyszerkereső
Kérdések - válaszok
Fertőző-e az övsömör? Ha igen, milyen módon?
Az övsömört vírus okozza, fertőz, a bőrrel vagy a bőrrel érintkező ruhaneműkkel, törülközővel, stb.
34 éves vagyok. Pár napja övsömört diagnosztizáltak nálam. A hátamon, tenyérnyi helyen kicsi hólyagok vannak, és most az...
A súlyos, nehezen gyógyuló, vagy kiterjedt övsömör mögött lehet esetleg belszervi daganat, nem a fiatal, egészséges szervezetnél. Társulhat az övsömörhöz nyirokcsomó-duzzanat. Ha szedi a gyógyszert, általában gyorsan múlik (1-2 hét), és nem marad vis...
Olvasd el aktuális cikkeinket!

A 3 legerősebb tévhit, ha hólyaghurutról van szó (x) (x)
Mondják hólyaghurutnak, húgyúti fertőzésnek, felfázásnak… Kicsit keverednek is ezek a kifejezések és a pontos jelentésük. Bárhogyan nevezzük is, körülbelül ugyanarra gondolunk: állandó vécére járás, égő, csípő érzés vizeléskor. A lényeg azonban, hogy tudjuk, mi okozza és hogyan enyhíthető.


HPV: sokaknál tünetmentes, de akár daganatot is eredményezhet
Tízből nyolc ember élete során legalább egyszer megfertőződik a HP-vírusok egyikével. Az esetek nagy részében az immunrendszerünk sikerrel felveszi a harcot a kórokozóval, sokaknál azonban bőrtünetek jelentkeznek a hatására, sőt egyes esetekben rákmegelőző állapothoz, vagy rosszindulatú elváltozáshoz is vezethet.







Kelet felől egyre jobban szakadozik, gomolyosodik, csökken a felhőzet, így a változó felhőzet mellett hazánk északkeleti, keleti felén sok, nyugaton, délnyugaton kevesebb napsütés valószínű. Utóbbi országrészben maradhatnak tartósan borult körzetek. Helyenként - főként a déli tájakon - zápor előfordulhat, délkeleten esetleg zivatar sem kizárt. Az északi, északkeleti szél északkeleten, a Tiszántúlon, illetve a Nyugat-Dunántúlon nagy területen megerősödik, az Alpokalja térségében akár viharossá is fokozódhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 19 fok között valószínű, a naposabb keleti tájakon mérhetjük a magasabb, míg a nyugati, délnyugati felhősebb részeken az alacsonyabb értékeket. Késő estére 6 és 12 fok közé hűl le a levegő. Hétfőn a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg a leginkább az időjárás.