Szellőztetés
Allergiás vagyok. Mire kell figyelnem?
A pollenallergia vagy szénanátha, és a vele járó orrdugulás, tüsszögés, viszkető szem egyre több ember életét keseríti meg. Jó hír, hogy bár az allergiaszezonban teljesen nem tudjuk megszüntetni a kellemetlen tüneteket, sokat tehetünk azért, hogy enyhítsük őket.
Ennyi ideig kellene szellőztetni
Kinek van kedve naponta többször is ablakot nyitni, amikor kint szürke és fagyos minden? Komfortérzetünk azt diktálná, hogy kuporodjunk be a kanapé sarkába egy pléddel, és lehetőleg zárjuk ki a hideg levegőt. Csakhogy a penész, az allergének, a poratkák és a kórokozók is a benti meleg klímát kedvelik. Szellőztetni tehát kell. De hogyan?
Ezért baj, hogy hidegben kevesebbet szellőztetünk
Az év minden hónapjában fontos a rendszeres szellőztetés, ősszel és télen azonban a megszokottnál is gyakrabban érdemes kicserélni a lakásunk levegőjét. A légúti allergia panaszai is felerősödhetnek, ha nem frissítjük fel rendszeresen a zárt légtérben elhasználódott levegőt.
Gyógyszerkereső
Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Délelőtt hózáporok még elszórtan előfordulhatnak, majd számosságuk délután jelentősen csökken, ezzel együtt a felhőzet is. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.