A csiganyálka az új szépítő csodaszer?

A csigákat sokan csak az eső utáni táj nélkülözhetetlen "tartozékának" tartják, a nagyon bátrak talán meg is kóstolják őket. A legújabb trendek szerint azonban a csigák által termelt nyálkát szépészeti célokra is fel lehet használni, mert gyulladásgátló és öregedéslassító hatásokkal is bír.

A csiganyálkát szépészeti célokra már évszázadokkal ezelőtt is használták, az ókori Görögországban például erőteljes bőrgyógyító és gyulladáscsökkentő hatásokat tulajdonítottak neki. Mint sok természetes eredetű gyógymódot, ezt is elfelejtették egy jó időre, majd Dél-Amerikában jöttek rá újra arra, hogy a csiga nyálkája milyen pozitív hatással van a bőrre. Az újító kozmetikai termékeiről híres Koreában jöttek rá, hogy a csiganyálka-kivonattal készült krémek nemcsak a sebgyógyulást gyorsítják meg, de regenerálják, erősítik is a bőrt, emellett pedig az öregedést is lassítják.

3+1 lépés a pattanásos bőr kezelésére A antioxidánsokat , mikrobaellenes, peptideket és egyéb mikrotápanyagokat tartalmaz, melyek célja, hogy megvédjék a csiga bőrét a károsodástól, a fertőzésektől és az UV-sugárzástól.

A nyálkát a kozmetikai ipar során többször átszűrik és megtisztítják, így kerül be a különböző arcápoló krémekbe, balzsamokba. Ezek a termékek a szakemberek szerint nagyszerűen hidratálják, ápolják a bőrt, emellett egy 2013-as amerikai kutatás során bizonyították azt is, hogy a csiganyálkát tartalmazó krémek az öregedés első jelei ellen is hatékonyan felveszik a harcot, ez pedig a finom ráncok, vonalak megjelenését is csökkentik.

A csiganyálka nagyon jót tesz a bőrnek

Kutatások során kiderítették azt is, hogy a csiganyálka kivonata a bőrre kenve fokozza a kollagéntermelődést, így rugalmasabbá, feszesebbé teszi a bőrt. Emellett gyulladáscsökkentő hatásokkal is rendelkezik, nagyon jót tesz a problémás bőrnek , gyógyítja a pattanások nyomán kialakult hegeket, megakadályozza az újabb pattanások megjelenését is.

Bármennyire is sokat olvasunk a pozitív hatásokról, sokak számára visszataszító lehet a tudat, hogy csigák váladékát kenik az arcukra. Azonban érdemes elgondolkodni azon, milyen „bizarr” (vagy legalábbis elsőre annak tűnő) dolgot használtunk már a szépségünk vagy az egészségünk érdekében: a kígyóméregtől a méhek nyálán keresztül a csukamájolajig sok olyan állati eredetű termék van, melyek rendkívül jó hatással lehetnek a szervezetünkre.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugaton csak lassan szakadozik a felhőzet, sőt a határ mentén tartósan borult maradhat az ég, ott gyenge eső még délután is előfordulhat. Másutt fokozatosan gomolyosodik a felhőzet, illetve gomolyfelhők képződnek, így több-kevesebb napsütés is várható, és az északkeleti tájakon néhol záporok is kialakulhatnak. Az északi, északkeleti szél olykor megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 19 fok között valószínű. Késő estére 7 és 14 fok közé hűl a levegő. Jó hír a frontérzékenyek számára, hogy a múlt szombaton érkezett hidegfront immár elvonult, így számottevő fronthatás egyelőre nem érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Baranya
Legrosszabbul:
Csongrád-Csanád
Kezdjük újra