Felhős időben nem kell bekenni magunkat
Ez egyáltalán nem így van. A nap sugarainak 80 százaléka áthatol a felhőkön is, éppen ezért a borús idő semmilyen védelmet nem jelent. Ráadásul az UVA sugarak egész évben aktívak, és veszélyesebbek is az UVB sugaraknál, amelyek inkább tavasztól őszig aktívak.
A szolárium biztonságosabb, mint a napozás
Ez az egyik legveszélyesebb tévhit. A szoláriumozás legkevésbé sem biztonságos, sőt, még veszélyesebb UVA sugarakkal bombázza a bőrt, amelyek mélyen a szövetekbe hatolnak. Az sem igaz, hogy ha nyaralás előtt szoláriumozunk, az felkészíti a bőrt a napozásra, és a leégés veszélyét sem csökkenti.
A sötét bőr nem tud leégni
Még a legsötétebb bőrű emberek sem élveznek 100 százalékos védelmet az UV sugaraktól. Bár a sötét bőrön a leégés jelei sokkal kevésbé láthatók, a fájdalom, hámlás , a bőr hőmérsékletének emelkedése náluk is jelzi, ha túlzásba vitték a napozást. Minden leégés növeli a bőrrák kialakulásának esélyét, ezért bármilyen színű is a bőrünk, mindig fényvédőt kell használni.
Az irodai dolgozóknak nincs szüksége fényvédelmre
Sokan követik el azt a hibát, hogy nem kenik be magukat, mondván, hogy egész nap az irodában ülnek, odafelé, és hazafelé pedig autóval utaznak. Csakhogy az ablaküveg nem szűri ki az UVA sugarakat, így különösen azoknak, akik ablak mellett ülnek, igenis szükségük van fényvédelemre.
Forrás: brightside.me