Számos vegyszer található a parfümökben
Annak, hogy a parfümök mellőzése jó hatással lehet az egészségünkre, az az oka, hogy ezek az illatcsodák bizony tele vannak mindenféle vegyszerrel, amely a szervezetünk működésére számos módon negatívan hat. A parfümgyártás történelme során ugyanis a természetes, növényi alapanyagokat, olajakat a gyorsabb, olcsóbb, és nagyobb mennyiségű termelés érdekében felváltották a különféle mesterséges illatanyagok, kemikáliák. Azoknak, akik napi szinten használnak illatszereket, érdemes lehet kipróbálni egy parfümmentes hónapot: meg fognak lepődni, mennyivel jobban érzik majd magukat.
Javulhat a légzésünk
Parfümök nélkül javulhat például a légzésünk: a legtöbb parfümben ugyanis olyan anyagok találhatóak, mint a benzaldehid, a benzilacetát, az etalon, az etil-acetát vagy a linalol, amelyek mind légzési nehézségeket okozhatnak. Sokban van benzilalkohol, illetve metilén-klorid is, amelyek egyeseknél fejfájást okozhatnak.
Jobb lehet a hangulatunk
Hangulatunk is jobb lehet parfüm nélkül, mivel az illatszerekben található metilénklorid bizonyítottan fokozhatja az ingerlékenységet. Izomkoordinációnk is javulhat, mivel parfümök nélkül benzilalkohol és etanol sem kerül a szervezetünkbe - ezek ugyanis izomremegést , koordiánciós zavarokat is okozhatnak.
Kiélesedik a szaglás
A szagokra, illatokra is érzékenyebb lehet az orrunk. Nagyon sokan számolnak be kiélesedett szaglásról, miután leteszik a parfümöket, dezodorokat, amelyek illatanyagai hatással lehetnek a szaglásunkra.
Kevesebb fájdalom
Meglepő, de kevesebb lehet a fájdalmunk is parfümök nélkül. A benzil-aldehidet kutatások hasi fájdalommal hozták kapcsolatba, a metilén-kloridot pedig fejfájással . A parfümhasználat csökkentése, illetve elhagyása a májkárosodás, illetve vesekárosodás esélyének csökkenésével is jár, mivel így kevesebb etil-acetátnak tesszük ki a szervezetet.
Kisebb esély a szorongásra, a depresszióra és a rákra
A parfümökben található etanol és linalol megzavarhatja a központi idegrendszer működését, ami növelheti a szorongás és a depresszió kialakulásának esélyét. Az illatszerekben gyakran vannak olyan rákkeltő anyagok, mint a benzil-acetát, a limonén vagy a metilén-klorid - a benzilacetátról például több kutatás is bizonyította, hogy növelheti a hasnyálmirigyrák kialakulásának esélyét, amely az egyik legmagasabb halálozási arányú rákfajta.
Forrás: care2.com