Vannak olyan eldöntendő kérdések életünkben, amelyeket tudnunk kell megválaszolni: hogyan fogyunk, hogyan eszünk, mikor eszünk, mit változtatunk életmódunkon , hogy jobban érezzük magunkat? Ezek között akadnak fontosabbak, amelyek kihatással vannak életünkre és kevésbé fontosak is, amelyek azonban meglepően eredményesek lehetnek: ezekből gyűjtöttünk össze ötöt.
Égessünk több kalóriát!
Izommunkával könnyen égethetünk kalóriákat, tehát először érdemes a lábaink és a fenekünk környékén csoportosuló izmokra koncentrálni. Ezt egy bárhol könnyen elvégezhető guggoló gyakorlattal tudjuk megoldani. Helyezkedjünk el úgy, hogy lábaink csípőszélességnél kissé távolabb legyenek egymástól, karjainkat pedig a padlóval párhuzamosan nyújtsuk előre.
Térdeinket enyhén rogyasszuk be, csípőnket toljuk hátra, fenekünket pedig vigyük le egészen addig a pontig, amíg combjaink párhuzamosak nem lesznek a padlóval. Ezt a pozíciót tartsuk meg 2 másodpercig, majd emelkedjünk vissza kiinduló helyzetbe. Ismételjük a gyakorlatot 12-szer. Minél lassabban guggolunk le, annál nehezebb és hatékonyabb lesz a gyakorlat.
Nyújtózzunk!
Reggelente nyújtózkodjunk 30-60 másodpercig úgy, mint a macskák, ez olyan, mintha berúgnánk szervezetünk motorját. Helyezkedjünk el négykézláb a padlón vagy az ágyon, és emeljük hátunkat a plafon felé, púposítsunk. Maradjunk így 10 másodpercig, majd süllyesszük le a hasunkat, homorítsunk: a köldökünk közeledjen a padló felé, a fenekünk pedig az ég felé. Ez a nyújtózkodás nemcsak testtartásunkon és vérkeringésünkön segít, de egyúttal csökkenti a feszültséget is.
Használjuk a fejünket!
Mielőtt nekiállunk enni, gondolkodjunk el egy percig ételről, amit nemsokára elfogyasztunk. Képzeljük el, milyen ízekkel találkozunk majd benne, milyen alapanyagokból áll össze és milyen ínycsiklandóan nézett ki a táplálék már aközben is, amikor készült. Aztán persze kezdjük el megenni. A Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics szaklap ezzel kapcsolatban publikált egy tanulmányt nemrégiben: kevesebbet híznak azok, akik lassabban esznek - úgyhogy, ha megoldható, ne siessünk!
Mellőzzük a stresszt!
A munkánk miatti stresszt könnyen letudhatjuk egy 60 másodperces meditációs gyakorlattal . Lassan szívjunk be, majd fújjunk ki levegőt négyszer - azonnal érezni fogjuk a nyugtató hatást, és bármilyen helyzetet jobban tudunk kezelni. A gyakorlat hatására ugyanis csökken szervezetünkben a stresszért felelős kortizol szintje - és a kedvünk is jobb lesz tőle!
Forrás: Prevention.com