Így kezelhetjük a kirepedezett sarkakat

A sarok bőre hajlamos a kiszáradásra és a kirepedezésre. Ez azonban nemcsak esztétikai problémát okoz, hanem igen kellemetlen és fájdalmas is tud lenni. Ezért fontos, hogy a száraz, felrepedezett bőr ne maradjon kezeletlenül.

Kiszáradt, kirepedezett sarkakkal sokan küzdenek, ám a probléma főként a szandálszezon közeledtével szokott előtérbe kerülni. Mutatjuk a legjobb természetes megoldásokat a panaszok enyhítésére. Ezek segítségével a nyárra már sima és puha sarkakkal büszkélkedhetünk.

Radírozás és hámlasztás

A rendszeres lábradírozás nagyon fontos, de nem kell hozzá feltétlenül bőrradírt vásárolnunk. Keverjünk össze két-három evőkanál rizstöretet egy teáskanál mézzel, néhány csepp almaecettel és egy teáskanál olívaolajjal, majd ezzel dörzsöljük át alaposan a lábfejeket. Fontos, hogy radírozás előtt mindig áztassuk be a lábunkat.

Fontos, hogy a sarok bőrét mindig gyengéden hámlasszuk, és ne reszeljük durván, különben fájdalmas bőrsérülést szenvedhetünk. Ezek a sérülések ráadásul megkönnyítik a baktériumok bejutását is.

A szódabikarbónát is segítségül hívhatjuk, mivel hámlasztó és gyulladáscsökkentő hatása is van. Három evőkanál szódabikarbónát keverjünk bele egy lavór langyos vízbe, majd ebben áztassunk lábat 15 percig. Ezután gyengéden reszeljük át a sarkakat habkővel, öblítsük le és krémezzük be a lábfejet. Ismételjük heti 2-3 alkalommal.

Teafaolaj és esti hidratálás

A teafaolajnak számos jótékony hatása van, így például a sarok bőrét is segíthet megóvni a gombás és bakteriális fertőzésektől. Csepegtessünk belőle néhány cseppet valamilyen vivőolajba vagy gazdag hidratáló krémbe, és minden este kenjük be vele a lábunkat fürdés vagy zuhanyzás után.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

láb, bőrkeményedés, sarok, száraz bőr, repedezett bőr, lábápolás
A sarok bőrét nem szabad durván reszelni, mert azzal csak még többet árthatunk. Fotó: 123rf

De érdemes hetente 2-3 alkalommal lefekvés előtt vazelinnel vagy valamilyen erősebb hidratálóval is bekenni a lábfejet, majd vastag pamutzoknit húzni rá és így aludni. Ez segíthet abban, hogy a sarok bőre mindig hidratált legyen, és ne keményedjen vagy repedezzen meg.

Cipő, folyadék, étrend

Természetesen az sem mindegy, hogy milyen cipőt viselünk. A nem megfelelő méretű cipők ugyanis hosszútávon biztosan bőrkeményedést okoznak. Különösen fontos, hogy saroktájon megfelelően passzoljon a cipő - ez nemcsak a bőrkeményedés kialakulását segít megakadályozni, hanem a fájdalomérzetet is csökkentheti, főleg, ha órákon keresztül állnunk kell.

Talán meglepő, de az is számít, hogyan táplálkozunk. Bizonyos vitaminok és ásványi anyagok hiánya a sarok kirepedezéséhez vezethet. Ezért figyeljünk arra, hogy minél több olyan ételt együnk, amelyekben sok cink, D-vitamin, illetve omega-3 zsírsav található. A sarokkirepedezésre hajlamosaknak továbbá érdemes fokozni a folyadékbevitelt is, mivel a dehidratált test bőre hajlamosabb a kiszáradásra.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Ma változóan felhős lesz az ég, az ország döntő részén többórás napsütés várható, majd délutántól nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.