A korai bőröregedés egyik jele lehet a milia nevű elváltozás. Ilyenkor apró, fehér göböcskék tűnnek fel általában az orr körül, a szemek környékén, illetve az orcán - írja a brightside.me . Megjelenésük hátterében a faggyú- és szaruképződés zavara, illetve az elhalt hámsejtek felgyülemlése áll. Az ajkak elvékonyodása szintén tipikus öregedési tünet, ha azonban már a húszas éveinkben elkezdődik, az túl korai bőröregedést jelezhet. Legtöbbször a kollagénállomány csökkenése áll a háttérben, aminek oka lehet a dohányzás és az UV-sugárzás is.
Szintén korai bőröregedésre utalhat, ha azt tapasztaljuk, hogy a bőr sérülékenyebb, sebesedésre, zúzódásokra hajlamosabb, mint korábban. Háttérben a bőr elvékonyodása áll. Csakhogy húszas-harmincas éveinkben ennek még nem jön el az ideje. Hasonló a helyzet azzal, ha a bőr textúrája papírra kezd hasonlítani. Ennek oka leggyakrabban a napkárosodás, a fényvédő használatának hiánya, aminek hatására a bőrben elkezd lebomlani az elasztin, emiatt a bőr veszít rugalmasságából. A szoláriumok rendszeres vendégeinél például különösen gyakori a panasz.
Ha húszas éveink végén, harmincas éveink elején azt vesszük észre, hogy felső szemhéjunk lógni kezd, az is a korai bőröregedés jele lehet. Emiatt is kell különösen ügyelni arra, hogy bőrápolásnál, illetve a kontaktlencse használatánál mindig óvatosan bánjunk a szemkörnyék érzékeny, vékony bőrével.
Orrunk formája a negyvenes éveinkben változni kezd, ami a bőr öregedésének velejárója. Ha azonban ennél hamarabb történik meg, akkor újfent elmondható, hogy még túl korai. Ugyancsak korai, ha már a harmincas éveink elején azt tapasztaljuk, hogy nagyobb táskák, sötét karikák jelennek meg szemeink körül, amik már pihenés hatására sem csökkennek. A táskásodás oka egyébként az is lehet, hogy túl sok sót eszünk: ilyenkor érdemes először a nátriumbevitelt csökkenteni, hátha annak hatására megoldódik a probléma.