Megtalálták a hajhullás ellenszerét

Eredetileg a csontritkulás kezelésére fejlesztették ki azt a készítményt, amelyről kiderült, hogy a kopaszságon is segíthet.

Drámai hatást fejt ki a hajhagymákra egy közelmúltban kikísérletezett készítmény, amely a kutatók szerint megoldást jelenthet a kopaszodás kezelésére. Furcsamód a szert eredetileg csontritkulásban szenvedőknek készítették el, a tesztek vették csak észre, hogy mellékhatásként a hajnövekedést is serkenti. A benne lévő vegyület ugyanis egy olyan fehérjét (az SFRP1 proteint) céloz meg, amely gátolja a hajnövekedést, és a kopaszság kialakulásához is hozzájárul.

A hajhullás 9 leggyakoribb oka Átlagosan napi 60-100 hajszál elvesztését tekinthetjük normálisnak. Ha ennél nagyobb mértékű a hajhullás, esetleg nem nő vissza a haj, vagy kopasz foltok jelennek meg, akkor érdemes szakemberrel kivizsgáltatni magunkat. Kattintson !

A jelenleg piacon lévő, hajhullást gátló készítmények két hatóanyaggal dolgoznak: a minoxidil és a finaszterid. Előbbi férfiaknál és nőknél is használható, míg utóbbi csak a férfiaknak segíthet. Viszont egyik sem túl hatásos, ráadásul több mellékhatásuk is van, ami miatt a kopaszodó férfiak inkább a hajbeültetéseket választják.

Egy laboratóriumban több mint 40 kopaszodó férfi hajtüszőjén kísérleteztek a Manchester Egyetem szakemberei. Az eredmény őket is meglepte, a szer hatására ugyanis már két nap múlva növekedni kezdtek a hajszálak. A kutatást vezető Dr Nathan Hawkshaw szerint további klinikai kutatásokkal kell megvizsgálni a készítmény hatásait. Eddig azonban semmilyen veszélyes mellékhatást nem mutattak ki.

Ha a haj csomókban marad fent a fésűn, az betegségre utalhat
Ha a haj csomókban marad fent a fésűn, az betegségre utalhat

Miért hullik a hajunk?

A hajhullás bizonyos mértékig teljesen természetes folyamat. Van is miből veszíteni: egy ember fejbőrén átlagosan 100 ezer szál haj van, amely folyamatosan cserélődik. Egészséges esetben naponta 70-100 szál hajunk hullik ki, de ezek jelentős része vissza is nő. Ha azonban fésülködéskor egész hajcsomók válnak le, illetve ezek hajmosás után is ellepik a lefolyót, akkoe valamilyen problémára gyanakodhatunk.

A hajhullás sokaknál genetikai hátterű probléma, vagy pedig a fejbőr valamilyen betegségére visszavezethető. Okozhatja bizonyos nyomelemek (A- és E-vitamin , kéntartalmú esszenciális aminosavak) hiánya, illetve felszívódási zavaruk. Jelezhet pajzsmirigyzavarokat is: a szerv túl- és alulműködése miatt egyaránt ritkulhat a hajunk. Ha a hajhullás mellé súlynövekedés, fáradékonyság, székrekedés, depresszió, koncentrálási nehézségek is társulnak, mindenképpen érdemes hormonvizsgálatot végeztetni. Sok esetben pedig a kopaszodást az állandó stressz váltja ki.

Forrás: BBC Health

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A gomolyfelhők estére fokozatosan összeesnek, de addig még néhol - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet néhol élénk széllökések kísérik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra