Ráadásul a fürdőzőknek is több mint a fele kényeztetés vagy relaxáció gyanánt alkalmazza a kádban fürdést, nem alapvető tisztálkodás céljából. A kutatók kimutatták, hogy a britek közel húsz százaléka csak négyszer, vagy ennél is ritkábban mosakodik hetente. Ennek ellenére úgy tűnik, hogy a brit népesség körében javuló tendencia tapasztalható a fürdés terén; az idős emberek mosakodnak a legritkábban.
A Manchesteri, az Edinburgh-i, a Lancasteri és a Southamptoni Egyetemek kutatói 1 802 ember megkérdezése alapján derítették ki, hogy a többség manapság mindennap zuhanyozik. A kádban fürdés és a kendővel mosakodás ideje szinte teljesen lejárt. Az eredmények azt mutatják, hogy az emberek mindössze 29 százaléka mosakodik kendővel, de ezt is csupán a napi zuhanyzás kiegészítéseként teszik, nem pedig helyette.
Annak ellenére azonban, hogy a gyakori mosdás egészségesnek tűnhet, negatív következményekkel is járhat az egészségünkre nézve. Dr. Alison Browne, a Manchesteri Egyetem szakértője így nyilatkozott a felmérés eredményeiről: "Kutatásunk azt mutatja, hogy manapság az emberek közel háromnegyede legalább naponta egyszer fürdik vagy zuhanyozik. A társadalmunk elindult a hipertisztaság útján. Ha azonban a naponta egynél gyakoribb zuhanyzás divatja elharapózik az egész népesség körében, annak súlyos következményei lesznek az energia- és vízfelhasználásra, valamint a közegészségügyre is. Természetesen nagyon fontos a kézmosás , de a kutatók egyre többször figyelmeztetnek arra, hogy a túlzásba vitt higiénia számos káros egészségügyi következménnyel, például az autoimmun betegségek és más hasonló rendellenességek elterjedésével járhat.
A britek körülbelül 30 százaléka naponta többször zuhanyozik. Ezek az emberek általában sokat sportolnak, vagy egyszerűen élvezik a zuhanyzás folyamatát. A leggyakoribb azonban még mindig a napi egyszeri fürdés vagy zuhanyzás: a népesség 40 százaléka ebbe a csoportba tartozik.