Több forrás táplálja a budapesti fürdők forgalomnövekedését, de ehhez az idősebb vendégkör mellé a fiatalokat is meg kellett nyerni. Az eredményt tükrözi, hogy míg 2010-ben a vendégek többsége 60 év feletti volt, ma 30 év alatti - tájékoztatta a vg.hu-t Czinege Szilvia, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. értékesítési és marketingigazgatója.
A budapesti gyógyvizek a város egyik legkedveltebb turisztikai vonzereje: adatok szerint a Parlament és a Halászbástya után a Széchenyi fürdő a legnépszerűbb budapesti programhelyszín. A népszerűség pedig a jegyeladásokon is meglátszik: a napijegyes vendégforgalom bővülése a budapesti fürdők esetén januárban a 21 százalékot, februárban a 12 és márciusban a 18 százalékot is meghaladta. Míg a téli forgalom a történelmi műemlékfürdőkben - legfőképpen a Széchenyiben és a Gellértben - 70-90 százalékban a turisták által vásárolt napijegyekből származik, addig a felújítás után a Paskál bő 18 százalékos márciusi látogatottsága, valamint a Dandár fürdő forgalomnövekedése szinte kizárólag a belföldi vendégkörhöz kötődik.
Ezen belül a tavaly márciusihoz képest a Gellértben 34 százalékos volt a növekedés, a Rudasban 17, a Lukácsban 14 százalékos. A részben fedett Palatinus - amely az első telén van túl - ugyancsak jól indított, főleg a budapestiek körében, akiknek a Széchenyibe és a Gellértbe látogató tömegek elől jelentett menedéket (és lehetőséget az OEP-es szolgáltatásokra) a jóval csendesebb margitszigeti fürdő.