" Sanyi BMI-értéke a két hónapja tartó, általam összeállított étrend és edző által összeállított edzésterv mellett 32,7-ről 29,7-re csökkent. Ami igazán fantasztikus eredmény, csodásan igazolja a befektetett időt, energiát, rengeteg munkát" - fogalmazott Bodon Judit , a NoSalty dietetikus szakértője, aki szerint portálunk életmódváltó újságírója jó úton halad a kitűzött céljai felé.
Hozzátette, habár a BMI-rendszer felhívhatja a figyelmet a testsúly kapcsán jelentkező problémákra, ugyanakkor a besorolásnak akadnak komoly korlátai, ezért messzemenő következtetéseket önmagában a testtömegindexből nem lehet levonni. A BMI nem alkalmazható például gyerekek és várandós nők esetében, illetve nem értelmezhető sportolóknál, akiknek a magas izomarány miatt magasabb arányaiban véve a testsúlyuk, nem pedig azért, mert túlsúllyal küzdenek. Ez a szisztéma nem tesz különbséget a nemek között, valamint nem nyújt információkat a testösszetételre vonatkozóan sem.
"Ha valós képet szeretnénk kapni testünk állapotáról, akkor érdemes felkeresni egy szakembert: orvost, dietetikust. Ők speciális testösszetétel-mérő eszközökkel a BMI-nk mellett - a nemünk, életkorunk figyelembevételével - a valóságot jobban megközelítően tudják felmérni testünk állapotát" - mutatott rá Bodon Judit.
Hogyan számíthatjuk ki a saját testtömegindexünket ? Milyen értékek mellett beszélhetünk soványságról vagy elhízásról? A témáról részletesen a NoSalty cikkében olvashat.