A HáziPatika.com életmódváltó újságírói, Andi és Sanyi egészen másként élték át a program elmúlt hetét. Míg Andi kissé megelégelte az állandó kötelezettségeket, addig Sanyi a meglévő szabályok átértelmezésével talált magának kiskaput , hogy a kellemeset összeköthesse a hasznossal.
"Ha valaki egészségesen szeretne élni, esetleg meg szeretne szabadulni a felesleges kilóktól, akkor szakemberként nyilvánvalóan nem javaslom, hogy valamilyen kampányszerű divatdiétába vagy szélsőségesen korlátozó étrendbe fogjon, hanem hosszabb távú, tartós eredményeket ígérő életmódváltásban gondolkozzon" - hangsúlyozta Bodon Judit , a NoSalty dietetikus szakértője. Hozzátette, az életmódváltás nem egy hirtelen lezajló jelenség, a káros szokások levetkőzéséhez idő kell, átlagosan legalább két-három hónap.
Ez az időszak a tanulásról szól, arról, hogy miként tudjuk a mindennapi rutinunk részévé tenni az egészséges életmód követelményeit. Mindez eleinte igen sok gondolkodást és tervezést igényel, amit olykor igen nehéz elfogadni. Segítséget jelenthet ugyanakkor, ha nem teherként fogjuk fel a bevásárlással, főzéssel vagy edzéssel eltöltött időt, hanem lehetőségként arra, hogy foglalkozzunk egy kicsit saját magunkkal. A hónapok múlásával pedig éppúgy vágyni fogunk a mozgásra, mint az életmódváltás kezdetén a tévézés jelentette kikapcsolódásra.
Az étkezés terén a tudatosság és fegyelmezettség a legfontosabb. Minél inkább sikerül elsajátítanunk ezeket az erényeket, annál több rugalmasságot tudunk a diéta kivitelezésébe csempészni. Amennyiben megértjük és követjük az egészséges táplálkozás, illetve a fogyókúra szabályait, úgy megtalálhatjuk a lehetőséget arra is, hogy időről időre megegyünk egy szelet süteményt vagy csokoládét is, miközben ezzel nem borítjuk fel addigi erőfeszítéseinket sem. Addig azonban, amíg nem érezzük át, hogy egy szelet csoki valóban csak egy szeletet jelent, nem többet, a korlátok túllépésének megelőzése érdekében igenis érdemes teljes tiltásban gondolkoznunk.
A NoSalty cikkében további hasznos tanácsokat olvashat az egészséges táplálkozásra való áttérésről.