Ugyanis míg a szájon át bevett nem szteroid gyulladáscsökkentők nem kívánt mellékhatásokkal, főleg gyomorpanaszokkal járhatnak, a helyi hatású szerek esetében ezektől nem kell tartanunk, ráadásul gyorsabban is hatnak.
Mikor használjuk?
A helyi hatású fájdalomcsillapító krémeket és géleket nagyon gyakran használják a sportolók, akár megelőző jelleggel vagy izomlazítás céljából. Ezen kívül
Összetétel
Ezeknek a kenőcsöknek, géleknek összetevői között általában találunk valamilyen nem szteroid gyulladáscsökkentőt (például diklofenákot, csalánt vagy gyermekláncfüvet.
A használat módja
Fontos, hogy a krémeket előbb kisebb bőrterületen teszteljük, hogy egy esetleges allergiás reakció ne okozhasson gondot. A nagyobb fokú hatás elérése érdekében használhatunk párakötést is: tegyünk műanyag fóliát a bekent felületre, majd bugyoláljuk be törülközőbe. Fontos, hogy a kezünkön maradt krémet ezután mossuk le, hogy ott ne szívódjanak be a gyulladáscsökkentő hatóanyagok.
Miért jó?
Egy felmérés szerint a helyi hatású fájdalomcsillapítók nagy népszerűségnek örvendenek mind az akut, mind a krónikus ízületi- és izomfájdalomban szenvedőknél. A leggyakrabban említett pozitív hatások a következőek: ezek a szerek hatékonyan csökkentik a gyulladást, könnyen felszívódnak, hosszan tartó hatásuk van és közvetlenül a fájdalom helyén fejtik ki hatásukat.