Ezeken a helyeken elsősorban mozgásszervi megbetegedésekből eredő krónikus fájdalmakat (gerincfájdalom, fájdalmaka t kezelnek.
Gyógyszeres terápia
Ezeken az ambulanciákon számos különböző fájdalomcsillapító módszer segítségével gyógyítanak, de itt is a gyógyszeres kezelést próbálják ki először. Az ilyen fájdalmakra már ritkán hatnak a vény nélkül kapható nem szteroid gyulladáscsökkentők, sokkal inkább orvosi recepthez kötött fájdalomcsillapítókat és esetleg kábító hatású (opioid) szereket használnak.
Idegblokádok
A fájdalomcsillapítás másik népszerű módszere az idegblokád , amelyeket majdnem minden fájdalomambulancián végeznek. Ez egy nagyon precíz beavatkozás, melynek során egy speciális keveréket juttatnak be a kívánt testrészbe, amely blokkolja az adott ideget. Így átmeneti fájdalommentesség érhető el, a fájdalom visszatérte után a beavatkozás megismételhető.
TENS-kezelés és idegsebészeti módszerek
Viszonylag új módszer, leginkább gerincfájdalmak enyhítésére ajánlott a TENS-kezelés . Ez bőrön keresztüli elektromos idegingerlést jelent, a kezelések során különböző alacsony frekvenciájú elektromos áramot juttat egy zsebrádióhoz hasonló készülék a szervezetbe.
Végső esetben műtétre is szükség lehet, leggyakrabban ez alatt elektrostimulációt kell érteni: ennek során eletródákat helyeznek el a gerinccsatornában vagy a koponyában.
Pszichoterápia
A krónikus fájdalmak gyakran pszichés eredetűek, vagy éppen fordítva, a krónikus fájdalom kiválthat pszichés tüneteket, például depressziót . Ezért a fájdalomcsillapítás fontos része a pszichoterápia vagy kognitív terápia is, amelynek hátránya, hogy (a fenti fájdalomcsillapító módszerek többségéhez hasonlóan) igencsak költséges lehet.