Ha megbízható módszert használnának ezek a nők, akkor látványosan, évi mintegy 89 millióról 22 millióra csökkenne a nem kívánt terhességek száma. "A fejlődő régiókban élő nők reproduktív egészségi igényeinek kielégítése elérhető cél" - mondta Ann Starrs, a jelentést készítő, amerikai székhelyű Guttmacher Intézet munkatársa. Amikor ezek a nők várandósak lesznek, sok millióan nem jutnak szükséges gondozáshoz - áll a jelentésben.
A tanulmány kitér arra, hogy a 214 millió nő, aki nem akar teherbe esni, nem használ modern fogamzásgátló módszert, vagyis gumióvszert , tablettát vagy beültetett eszközt; 155 millióan egyáltalán nem védekeznek, a többiek pedig megbízhatatlan módszerekhez folyamodnak.
A fejlődő országokban a terhességek majdnem felét nem akarják, mivel túl korán jön, vagy olyan nővel esik meg, aki egyáltalán nem akar gyermeket. A Fekete-Afrikában és Délkelet-Ázsiában élő nők csaknem 60 százaléka akarja elkerülni, hogy várandós legyen, mégsem jut megfelelő védekezési módszerhez.
A világon évente 21,6 millió abortuszt végeznek nem biztonságos körülmények között, nem biztonságos módszerekkel, 10-ből 9-et a fejlődő országokban az ENSZ Egészségügyi Világszervezete, a WHO adatai szerint. A jelentés szerint 2017-ben mintegy 35 millió nő egészségügyi intézményen kívül szül. Idén a becslések szerint fejlődő országokban 300 ezer nő veszíti életét terhességgel összefüggő okokból, és 2,7 millió baba hal meg élete első hónapjában - írja a jelentés.
Forrás: MTI