Az új év sokakat ösztönöz arra, hogy „új életet kezdjenek”, vagyis belevágjanak egy életmódváltásba. Ilyenkor könnyű elcsábulni egy-egy ígéretesnek tűnő fogyókúrás program vagy étrend-kiegészítő láttán. „Vannak azonban olyan diéták, amelyeket érdemes messziről elkerülni, mert minőségi alultápláltságot, egyoldalú táplálkozást, vagy akár egészségromlást is okozhatnak” – hívta fel a figyelmet közösségi oldalán a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ).
Így szúrhatod ki a „csodadiétát”
A dietetikusok Facebook-posztjukban azt is elárulták, milyen állításokat kell intő jelként értelmezni. Mindezek tudatában sikeresen elkerülheted a felesleges termékek megvásárlását, valamint a drasztikus, de rövid távra szóló fogyókúrákat.
Valószínűleg egy „csodadiétával” van dolgod, ha
- azt ígéri, hogy változtatás nélkül is elérheted az álomalakodat;
- 1 kilogramm fogyásnál többet „garantál”;
- szerepel ismertetőjében a „tisztítókúra”, a „méregtelenítés” vagy a „detox” szó;
- zsírégető termékeket megvásárlására próbál rávenni;
- teljes élelmiszercsoportok kizárását követeli meg;
- csupán étkezéshelyettesítőkkel csinálható végig a program;
- plusz vitaminokat, ásványi anyagokat kell szedned a siker érdekében;
- nem szakember kíséri a programot, cserébe viszont naponta „sikertörténetekkel” bombáznak.
Bízd magad inkább a szakértőkre!
„Az egészséges táplálkozáshoz nem kellenek csodaszerek. Ha szeretnél szakértő segítséget az életmódváltáshoz, keress fel egy dietetikust!” – tanácsolta az MDOSZ.
Kevesebb étel, több testmozgás – sokan ebben a kettőben látják a sikeres fogyás kulcsát. A tartós testtömegcsökkentés érdekében azonban több dologra is oda kell figyelni, és érdemes szakemberek segítségét is igénybe venni. Mutatjuk, miért.