A Lilly Jószolgálati Nap a vállalat nemzetközi kezdeményezése, amelynek keretében minden év októberében a világ közel 40 országában, mintegy 25 ezer Lilly munkatárs dolgozik önkéntesen egy egész napot különböző karitatív célok szolgálatában.
A mozgáskorlátozott gyermek ellátásáról, tanításáról, neveléséről gondoskodnak. A gyermekek több mint fele az intézmény bentlakásos kollégiumában lakik. A Lilly pénzügyi adománya és a dolgozók önkéntes, kétkezi munkája segítségével a kollégium egy eddig kevésbé kihasznált „zsibongója” helyén egy hangulatos, színes falakkal és fiatalos berendezéssel ellátott közösségi teret alakítottak ki, ahol a gyermekek kikapcsolódhatnak, játszhatnak, szülinapokat és klubdélutánokat is szervezhetnek maguknak.
A „Kincses-sziget” elnevezést kapott közösségi tér számos belső berendezési tárgya is a Jószolgálati Napon készült el, pl. a „könyves-kikötő”, a „bölcsességek ládája”, az „örök emlékek fája” vagy éppen az a számos színes, vidám virágváza, kaspó és képkeret, amit a Lilly-munkatársak a mozgásukban ugyan korlátozott, ám de szeretetben, alkotásvágyban és őszinte kíváncsiságban végtelen kapacitásokkal rendelkező gyermekekkel együtt, közös kézműveskedés keretében alkottak meg.
Lilly társadalmi felelősségvállalásának filozófiája:
A Lillynél már évek óta a vállalati kultúra része a felelősségvállalás a környezetükben élő közösségek iránt. A vállalat hitvallása, hogy egy felelősen gondolkodó gyógyszergyártónak a hatékony terápiás lehetőségek fejlesztésén túl arra is figyelnie kell, hogy „jó polgárként” számos közhasznú tevékenység kezdeményezője és támogatója legyen. A Lilly küldetése, hogy az emberek hosszabb, egészségesebb és aktívabb életet élhessenek ‐ amit nem csak a legmodernebb innovatív gyógyszeripari technológiák, betegségmegelőzés és kezelés segítségével próbál elérni, hanem az egészségtudatosság jegyében végzett felvilágosító programok, népegészségügyi kezdeményezések mellett a dolgozók önkéntes munkájával is!