Fokozza a kreativitást és a problémamegoldó készséget
Manapság mindenki rengeteg elektronikus eszközt használ - számítógépet, mobiltelefont, televíziót és egyebeket. Ezeknek az eszközöknek a használata megterheli az agyat. A University of London kutatása szerint a természetjárás segíthet kiegyensúlyozni, illetve csökkenteni a terhelést. Minél több időt töltünk a technikai eszközöktől távol, a természetben, annál frissebbek leszünk mentálisan, javul a koncentrációnk, és fejlődik a memóriánk is.
Együtt érzőbbek és nagylelkűbbek leszünk
A szép tájak, erdők, tavak, hegyek, vizek látványa az agyban olyan folyamatokat indít el, amelyek miatt képesek leszünk etikusabb döntéseket hozni, nagylelkűbbek és segítőkészebbek leszünk, és hatékonyabban tudunk csapatban dolgozni. Szakemberek szerint ez annak köszönhető, hogy ilyenkor úgy érezzük, csak kis részei vagyunk valami nagyobb egésznek.
Csökkenti a negatív gondolatokat és a szűklátókörűséget
Ha túl sokat aggodalmaskodunk és túl sokat töprengünk, hogy melyek azok a dolgok, amelyek rosszak vagy nem működnek megfelelően az életünkben, akkor ez nagyon megterhelő. Ráadásul még a mentális betegségek , illetve a kedélybetegség kialakulásának esélyét is fokozza. Mindezt már az segíthet csökkenteni, ha legalább heti két alkalommal sétát teszünk valamelyik közeli parkban. 90 perc közepes tempójú séta heti szinten már segíthet csökkenteni a negatív gondolkozást és csökkenti az aktivitást az agy azon részében, amely a mentális betegségekért felelős.
Forrás: care2.com